Trápia vás mykóza? Babské rady s ňou zatočí

Počas leta naše chodidlá doslova trpí. Neustále chodíme v uzavretých topánkach, v ktorých sa nohy potia, často chodíme na boso aj v kancelárii, nielen vonku. Okrem toho navštevujeme hrady a zámky, kde si požičiavame papuče, aby sme nezašpinili tamojšie koberce a podlahy v interiéroch. To všetko speje k vzniku takzvanej mykózy, ktorá napáda nielen chodidla, ale aj nechtové lôžka. Mykóza je nepríjemné ochorenie, ktoré sa však počas leta vyskytuje u ľudí naozaj hojne. Prezraďme si preto, ako sa mykózou bojovať.

Aby ste s mykózou mohli bojovať zavčasu, je potrebné zistiť, ako sa mykóza prejavuje. Mykóza sa prejavuje svrbením, začervenaním a tiež žltnutím a zápachom nechtov, tiež môže koža mokvať a olupovať sa.

Väčšina ľudí pri týchto problémoch navštevuje lekáreň a kupuje si zbytočne predražené produkty, ktoré majú údajne uľaviť od týchto zdravotných problémov. Lenže lepšie urobíte, keď sa s mykózou rozhodnete bojovať pomocou babských rád.

Čo vám pomôže?

Odporúčame staviť na zmes sódy a kyslého octu, pretože tieto dve veci spolu dokážu utlmí rast mikroorganizmov, ako sú plesne, huby alebo kvasinky. Od mykózy vám jednoznačne uľaví teplá voda, ktorú zmiešate s jablčným octom a jedlou sódou, všetko zmiešajte do lavóra.

postupujte postupne

Aby došlo k naozaj efektívnemu vyliečenie mykózy chodidiel alebo nechtov, robte to postupne. Najskôr si nohy namočte len do vody, potom pridajte ocot, chvíľku nohám uľavte, potom pridajte jedlú sódu.

V kúpeli sa odporúča mať chodidlá až pätnásť minút. Pre chodidlá to bude úľava, pre vás to bude istý spôsob relaxácie a odpočinku.

Po kúpeli nohy dôkladne osušte, lavór vylejte, opláchnite a upracte na svoje miesto. Kúru možno opakovať pokojne dvakrát denne, ráno si napríklad doprajte kúru len s octom, popoludní len so sódou. Samostatne pôsobí ocot a sóda ešte lepšie ako dohromady, nedochádza k neutralizácii účinkov.