Inšpirujte sa s módou zo zlatých šesťdesiatok. Čo sa teraz nosí?

Ak sledujete dianie v módnom svete, potom iste viete, že sa móda inšpirovala minulosťou a že na pulty obchodov priniesla celý rad kúskov, ktoré môžeme poznať napríklad zo šesťdesiatych rokov. Šesťdesiate roky boli v móde trochu priekopnícka, začali sa veľa nosiť farby a farebné kombinácie. Možno ešte vo svojich šatníkoch skrývate kúsky podobajúce sa móde z týchto rokov, preto je len vytiahnite a neutrácajte za ne v obchodoch.

Keď mu sa pýtate, aké konkrétne ikonické kúsky zo šesťdesiatych rokov sa teraz nosia, prezradíme vám to. Vybrali sme niekoľko takých kúskov, ktoré sa oplatí mať vo svojom šatníku, pretože sú naozaj fantastické. Tento rok s nimi rozhodne zažiarite.

Elegantný kabátiky sa zase nosí

Elegantné kabátiky – ich éra začala už v päťdesiatych rokoch a vďaka veľkej úspešnosti sa prevrhla aj do šesťdesiatych rokov. Elegantné kabátiky sú len dôkazom toho, že aj keď sa móda takmer neustále mení, elegancia je to, čo v móde skrátka zostáva navždy.

Elegantné kabátiky sú neuveriteľne ženské kúsky, ktoré majú len nenápadné gombíky a ktoré lichotia postave. Navyše sú počas zimy zdobené kožušinovým golierom. Dnes elegantné kabátiky môžete vidieť hlavne u kráľovskej britskej rodiny, kedy ich nosia napríklad aj vojvodkyňa Kate.

Rovné mini šaty sa taky zase nosí

Kto by nepoznal rovno strihané mini šaty, ktoré trochu vyzerajú ako dlhšie tričko. Presne také šaty sa nosili aj v šesťdesiatych rokoch, nie je to výplod až súčasnej módy. Zatiaľ čo v minulosti sa nosili tieto šaty s rôznymi geometrickými motívmi, teraz sa nosia hlavne v jednofarebných prevedeniach. Najčastejšie sa k nim kombinujú tenisky alebo napríklad batôžky či mikina, ktorá podčiarkne ležérnosť odevu.

Zvieracie vzory sú zase in

Určite ste zaznamenali, že sa zase začali nosiť zvieracie vzory. Lenže zvieracie vzory nie sú výplodom súčasnej módy, ale je to opäť inšpirácia zo šesťdesiatych rokov, kedy sa kohútie stopy a iné zvieracie vzory (konkrétne tigrie alebo leopardie vzory) nosili veľmi hojne. Vtedy sa nachádzali na šatách, tiež na kožíšcích. Dnes sa nachádza na kabelkách a topánkach.