5 miest, ktoré musíte v Chorvátsku navštíviť

Chorvátsko, ako je známe, je pre nás Čechov častou voľbou kde tráviť dovolenku. Vďaka tomu, že tam narazíme na mnoho našich krajanov cítime sa tam veľmi dobre. Aj Chorváti si nás zobrali tak trochu za svoje. Pokiaľ ale nechcete dovolenku tráviť jednoduchým odpočinkom na pláži a chcete aj niečo z tejto krásnej krajiny spoznať, dáme vám 5 typov, kde sa pozrieť. 

Záhreb 

Je to hlavné mesto Chorvátka. Centrum mesta má romantickú atmosféru, dýchne tu na vás závan dávnych časov. Na svoje si tu prídu ako milovníci histórie a kultúry tak aj milovníci prírody. Na výlet môžete vyraziť lanovkou na horu Medvednica. 

Plitvické jazerá 

Tu si užijú milovníci prírody. V tomto nádhernom národnom parku nájdete vodopády, rôznofarebné jazerá, krasové jaskyne. Je to ojedinelá podívaná. Nevýhodou je, že tento park je vzdialený od prímorských letovísk. Aby ste si výlet užili treba si naň vyhradiť aspoň 2 dni z dovolenky a užiť si prechádzky týmto parkom. Ale pozor do pralesný rezervácie je vstup zakázaný a tiež budete obmedzení vo vstupe na niektoré lúky z dôvodu výskytu chránených rastlín. 

ostrov Mljet 

Tento ostrov leží na juhu chorvátskeho pobrežia. Mnoho turistov ešte neobjavilo krásu tohto ostrova. Takže ak nie ste milovníkom tlačenie sa v dave, ako tomu často býva na Makarskej riviére. Ostrov je plný zelene. Nález tu i dedinky u ktorých budete mať pocit, že sa tu zastavil čas. Obyvatelia sú tu veľmi milí a radi vám odporučí krásne pláže či možnosť výletu. 

Rovinj 

Mesto leží na západnom pobreží Istrie. Zaujímavosťou sú tu domy, ktoré sú stavané veľmi blízko seba a terasovito stúpajú ku stredobodu mesta, ktorým je chrám sv. Eufémie. V uličkách nájdete prehliadky ručne vyrobených a umeleckých predmetov. Ak ste milovníkom umenia, tak najvhodnejší okamih pre návštevu mesta je druhá augustová nedeľa. V tento deň tu prebieha tradičný festival výtvarných diel pod šírym nebom. 

Kornatské ostrovy 

Ostrovy sa nachádzajú v severnej Dalmácii. Ostrovy sú pokryté skalnatými útesmi. Vďaka týmto prírodným krásam ostrovy nie sú moc vhodné pre návštevu s malými deťmi. Zaujímavosťou sú tu pastierskej chyže, tie sú postavené z kamenia na kruhovom pôdoryse.