5 vecí, ktoré z vášho domu urobia luxusné sídlo

Máte domček, z ktorého by ste chceli urobiť dom snov? Či už kvôli sebe alebo aby ste sa mohli pochváliť priateľom. Nie je to vôbec nič zložité! Stačí vyskúšať pár fígľov a uvidíte, že z vášho domu sa stane rozprávkové bývanie.

Zbavte sa vecí navyše

Je to možno zvláštne, ale je to tak. Čím menej vecí budete mať, tým viac luxusu si môžete dopriať. Ak sa zbavíte vecí, ktoré nepotrebujete, alebo ich nepoužívate, budete mať oveľa viac úložného priestoru nielen v skriniach. Zároveň tiež budete mať na menej viditeľných plochách predmety, ktoré do teraz slúžili len ako lapače na prach. Uvidíte, že vďaka tomu vaše bývanie prinajmenšom prekukne a určite budete mať pocit, že je vaša obydlie výrazne priestrannejšia. Zároveň je to veľmi praktické.

Zaplňte svoju záhradu

Pokiaľ máte záhradu, je to určite to, čo na prvý pohľad osloví. Obyčajný trávnik už dnes má úplne každý a naozaj nejde o niečo, čo by vyzeralo luxusne. Vaša záhrada je tiež vašou vizitkou, a práve preto by na nej mal byť rôznorodý terén plný celoročne kvitnúcich rastlín, kríkov a stromov. Ak sa v zahradničení mierne orientujete, krásnymi doplnky sú potom kamene, skalky, lavičky, altánky, fontány a hŕbu ďalších doplnkov.

Riešte, ako všetko vyzerá zvonku

Najviac zapamätateľný je vždy prvý dojem. Preto je dôležité, ako veci vyzerajú. Nemusíte hneď robiť novú fasádu, alebo maľovať. Premýšľajte ale o tom, ako veci vyzerajú dohromady. Ak máte krásnu a veľmi živú, divokú záhradu, bude dobre vyzerať napríklad kamenné obloženie, alebo porast brečtanu a tak podobne.

Zlaďte všetko do jedného štýlu

Pokiaľ máte doma každá izba v štýle „každá ves, iný pes“ bude všetko vyzerať veľmi neusporiadane. Ak sa ale rozhodnete pre jednotný štýl, verte že zožnete úspech. Ak máte pocit, že je to nezmysel, verte, že nie je. Skúste napríklad vymaľovať dom v rôznych odtieňoch jednej farby, uvidíte že celkový dojem bude oveľa lepšie, než keď každá miestnosť bude úplne iná. Napríklad nábytok a doplnky potom môžete tiež ladiť aspoň do podobného štýlu.

Splňte si svoje sny

Ak máte konkrétne predstavu luxusu, určite sa nebojte dať priechod tomu, čo by ste si sami najviac priali. Ak napríklad chcete na záhrade bazén, pustite sa do toho a to nielen do bazéna malého, toho by ste totiž neskôr mohli ľutovať. Pokiaľ si chcete zaobstarať saunu, kúpte si ju. Chcete mať v pivnici tú najskvelejšie posilňovňu? Smelo do toho!