Aj návšteva knižníc môže byť nezabudnuteľná. Navštívte tie najkrajšie na svete

Keď idete do zahraničia, čo je vaším hlavným turistickým cieľom? Väčšinou sa jazdia za pamiatkami, niekedy sa jazdia za tamojšími atrakciami alebo napríklad k moru. Iní však jazdia do knižníc, ktoré sú tie najkrajšie na svete. Vydajte sa aj do tých najkrajších knižníc sveta a zažite niečo, čo len tak niekto z vašich blízkych rozhodne nezažije.

Aj keď knižnice doteraz neboli tým prvým a najatraktívnejším turistickým cieľom, veríme, že teraz už budú. Vybrali sme totiž tie najkrajšie knižnice na svete, ktoré svojou krásou udivujú nejedného človeka. Vyrazí dych aj vám? Nechajte sa uniesť krásou knižníc a vôňou kníh, ktorá je všetkým tak dobre známa a tak krásna.

Beitou Library

Ak ste milovníkom ekológie, rozhodne by ste mali navštíviť jednu z najekologickejších knižníc na svete. Je ňou Beitou Library sídliacou na Taiwane. Časť tejto knižnice je pokrytá solárnymi panelmi, ktoré zaisťujú elektrinu, ďalšia časť je pokrytá zeminou, ktorá slúži ako tepelná izolácia. Dokonca aj voda, ktorá sa používa na splachovanie toaliet, je z nádrže, do ktorej padá dažďová voda.

Juristiche Bibliothek

Ak sa budete nachádzať v nemeckom Mníchove, mali by ste zamieriť do tunajšej knižnice, ktorú nájdete pod názvom Juristiche Bibliothek. Jedná sa o nádhernú knižnicu, kde je zábradlie plné drobných listov a kvietkov. Je tu nádherné točité schodisko, vďaka ktorému sa dostanete ku všetkým výtlačkom, v knižnici. V ponuke knižnice sú všetky žánre, na ktoré si len spomeniete.

Stiftsbibliothek Admont

V Rakúsku, konkrétne v Admonte, nájdeme krásnu knižnicu Stiftsbibliothek Admont, ktorá sa radí k tým najhonosnejším. Jedná sa o knižnica postavenú v 18. storočí a dnes sa jedná o najväčšiu kláštornú knižnicu na svete. A samozrejme sa radí aj k tým najkrajším, a to vďaka krásne zdobeným barokovým stropom a osvieteným sochám, ktoré sú so stropom trochu kontrastné.