Zaujímavosti o automobilke Volkswagen alebo čo ste možno nevedeli

Uvažujete nad kúpou vozidla? Potom možno uvažujete aj nad tým, aký model akej značky kúpite. Ponuka súčasných automobiliek je skutočne široká, ponúka sa toľko vozidiel, do ktorých môžete investovať. Odporúčame investovať do automobilky Volkswagen, do ktorej koncernu spadajú aj automobilky Audi, Bentley, Bugatti, SEAT, Porsche, Lamborghini a okrem iného aj Škoda auto či nákladné vozidlá MAN. To však nie je to najzaujímavejšie, čo vám o automobilke prezradíme.

Vedeli ste, že vôbec prvý automobil Volkswagen sa vyrobil pre Hitlera, ktorý si rozkázal kvalitné a dostupné vozidlo pre Nemcov, ktoré by bolo určené pre dvoch dospelých a tri deti a ktoré by malo prejsť sto kilometrov za hodinu? Podľa požiadaviek vznikol automobil zvaný Chrobák, ktorého výroba však skončila pred šestnástimi rokmi. Prezraďme si ďalšie zaujímavosti o tejto automobilke.

Vedeli ste, že mená vozidiel sú inšpirované vetrami?

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo sa modely vozidiel volajú tak, ako sa volajú? Čo je toho dôvodom? Pravdou je, že jednotlivé modely automobilky sú inšpirované vetrami. Automobilka skutočne preberá názvy vetrov vanúcich po celom svete. Napríklad taký Passat – to je nemecké označenie rovníkového vetra, ktorý ovplyvňuje globálny veterný systém hlavne nad oceánmi. A čo Bora? To je označenie pre dva veterné prúdy na Balkáne. A Polo? To je názov podľa severného polárneho vetra. A Vento? To je len taliansky preklad slova „vietor“.

Volkswagen Chrobák hviezdou Hollywoodu

O Chrobákovi sme si niečo málo zmienili, za zmienku však stojí fakt, že si našiel cestu na filmové plátna, stal sa automobilovou hviezdou Hollywoodu. Spoločnosť Disney natočila s týmto automobilom rovno šesť snímok. Snímky pojednávali o vozidle Herbie, čo bol chrobák majúci vlastný rozum, aj keď to bol vlastne automobil.