Ako zlepšiť imunitu

Ste často chorí a máte problém so slabou obranyschopnosťou? V nasledujúcom článku vám predstavíme niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám môžu pomôcť situáciu vyriešiť.

Dostatok pohybu a regenerácia

Úplným základom pre dobre fungujúcu imunitu je vo všeobecnej rovine zdravý životný štýl. Aby vaša obranyschopnosť fungovala tak ako má, potrebujete dobre naštartovaný metabolizmus. Toho docielite dostatkom zdravého pohybu a kvalitnou regeneráciou. Skúste si preto nájsť športovú aktivitu, ktorá vás udrží v kondícii a medzi tréningovými jednotkami si nechajte dostatok priestoru na kvalitný odpočinok. Neopomínajte tiež vplyv dostatku spánku. Zvážte tiež možnosť využitia služieb osobných trénerov, ktorí vám pomôžu nastaviť správnu tréningovú záťaž aj regeneračný proces.

Zdravá strava bohatá na vitamíny

Ruka v ruke so zdravým životným štýlom ide samozrejme aj zdravá diéta. Pokiaľ vaše telo neprijíma dostatok kvalitných živín, nemôžete od neho očakávať správnu funkčnosť a zarábate si na problémy s imunitným systémom. Okrem kalorického príjmu a správneho pomeru makroživín musíte dbať samozrejme aj na obsiahnutie vitamínov a minerálov v strave. Tie sa do značnej miery podieľajú na obranyschopnosti vášho tela. Pokiaľ sa vo výžive neorientujete príliš dobre, odporúčame vám v ideálnom prípade vyhľadať služby profesionálneho nutričného poradcu, ktorý vám zostaví jedálniček na mieru.

Aktívne metódy zlepšovania imunity

Okrem všeobecných zásad zdravého životného štýlu môžete svoju obranyschopnosť zlepšovať aj rôznymi špeciálnymi metódami. V poslednej dobe sú veľmi obľúbené najmä varianty otužovania, saunovania alebo napríklad dychových cvičení. Hoci od nich nemôžete očakávať zázraky, v kombinácii s vyššie uvedenými zásadami môžete ich aplikovaním docieliť v dlhodobom horizonte zaujímavé zlepšenia.