Sedem zaujímavostí o Anglicku

Chystáte sa odcestovať do Anglicka? Potom by ste sa mali informovať o tom, ako to tu chodí. Nezabúdajte, že pokiaľ si požičiate vozidlo, jazdí sa tu na opačnej strane. Rovnako sa musíte pozerať pozornejšie na prechodoch, aj tam to funguje trochu inak. Okrem týchto informácií sa vám môžu hodiť aj zaujímavosti o Anglicku, ktoré vám množstvo vecí objasnia. Prezraďme si konkrétne sedem zaujímavostí o krásnej krajine, kam sa ročne pozrú milióny turistov z celého sveta.

Zaujímavosti o Anglicku

  • Vedeli ste, že londýnski taxikári sa musia pred zložením skúšať naučiť viac ako dvadsaťpäť tisíc ulíc? Okrem toho musia poznať lokality anglických diskoték a barov, musia vedieť, kde sa nachádza reštaurácia alebo aj divadlá.
  • Posielate z Anglicka list alebo pohľad? Pozor na známky s kráľovnou. Ak by ste takú známku nalepili hore nohami, mohlo by to byť považované za trestný čin.
  • To, že Angličania sú milovníkmi čaju, to je všeobecne známy fakt. Vedeli ste ale, že Angličania vypijú najviac čaju na svete? Vypijú skoro trikrát viac čaju ako Japonci a dvadsaťdvakrát viac čaju ako Francúzi.
  • O anglických spisovateľoch sa toho môžeme dočítať veľa, pravdou ale je, že zatiaľ žiadny z nich nebol taký úspešný ako J. K. Rowlingová, ktorá má na svedomí ságu o Harrym Potterovi. Tá ako prvá zarobila z predaja kníh miliardu dolárov.
  • Vedeli ste, že uniforma britskej hradnej stráže sa pekne prednesie? Len huňatá čiapka váži dva kilogramy.
  • Ak ste si mysleli, že šumivé víno zvané sekt bolo objavené vo Francúzsku, pomýlili ste sa. Objavili ho v Anglicku, objav má na svedomí konkrétne lekár Christopher Merret.
  • Ak by ste prišli o prácu v Británii, nemuseli by ste sa strachovať o strechu nad hlavou. V prípade straty zamestnania sa o nájomné stará britská vláda, a to minimálne osemdesiatimi percentami z čiastky.