Aké autá sú Slovákynajviac podporovaná?

Každý Slovák má určite veľký rad svojich obľúbených značiek automobiliek, od ktorých by si najradšej raz v živote kúpil auto a zažil ten pocit, aký je, keď sa v takom vysnívanom aute jede. Lenže jedna vec je mať svoju obľúbenú značku auta, druhá vec je mať obľúbené auto ako také. V dnešnej dobe už to nie sú autá odlišujúce sa na základe značky, ale jedná sa predovšetkým aj o to, či sa jedná napríklad o elektromobil alebo nie. Slováci sa v poslednej dobe rozhodujú pre auto vyhovujúce tomu druhému rozlišovanie, nie podľa toho prvého kritéria.

Mnoho ľudí by si mohlo povedať, že elektromobily sa stali úplne dominantné v tomto rýchlom a modernom svete, ale rad ľudí je nemá príliš v láske a radšej sa im vyhýba. V poslednej dobe sa konkrétne podporujú najmä autá na vodíkový pohon. Presne táto auto sú Slováky najviac vyhľadávaná. Tento prieskum uskutočnila poradenská spoločnosť Grant Thornton, keď sa sústredila na rôzne štúdie ministerstva dopravy.

Budúcnosť áut na vodíkový pohon súvisí s obstarávacou cenou

To by sme však neboli Slováci, keby sme sa v prvom rade nepozerali predovšetkým na cenu, nie na kvalitu alebo na to, ako auto vôbec vyzerá. Čo sa týka otázky, koľko ľudí by preferovalo automobily na vodíkový pohon, jedná sa zhruba o tridsať percent. Necelých sedemdesiat percent by si také auto nekúpili vôbec, ak by však stálo viac, než bežné auto na klasický spaľovací motor. Všetko však záleží od ceny automobilu.

Ak by sa však auto s vodíkovým pohonom ocitlo v nižšej cenovej relácii než je tomu napríklad pri spomínaných automobilov s bežným pohonným motorom, túto kúpu by prekvapivo zvažovalo skoro sto percent (konkrétne deväťdesiat päť) respondentov. Vysoká cena je však presne to, čo je od kúpy takéhoto auta dištancuje. Všetko však tiež musí spočívať nielen na cene, ale aj na dojazdovej vzdialenosti