Vyberať farbu stien je mnohokrát najťažšia úloha pri zariaďovaní

Pri zariaďovaní domácnosti predovšetkým ženy dbajú na to, aby ich dom bol naozaj podľa ich predstáv. Páni nemajú zrovna čo hovoriť do záležitostí, ktoré sa týkajú bývania, preto sa nie je čomu diviť, keď pri vyberaní nábytku alebo aj postele len držia ústa a svoje názory si schovávajú na neskôr. Vyberanie nábytku je však veľmi jednoduché, ak žena vie, čo je teraz v oblasti bývania trendy a štýlové. Vedú predovšetkým masívny typmi nábytku, pri ktorých dominujú predovšetkým rôzne odtiene hnedej farby. Samozrejme aj klasika v čiernej alebo v bielej farbe je vždy zaručená.

Nič nie je však tak zložitého, ako konkrétne vyberanie napríklad fasády a následne tiež i konkrétne maľovanie stien. Nikto nestojí o to, aby musel maľovať čo týždňa, pretože sa jedná o záležitosť, bez ktorej by sme sa určite radi obišli. Navyše je to finančne náročné, a tak sa radšej zamerajme naozaj na takej stene, pri ktorých si budeme istí, že nás len tak neomrzí.

U fasády je to pomerne jednoduché, pretože vedú v súčasnosti klasické neutrálne farby. Najlepšie urobíte s klasickou bielou fasádou, aj keď mnoho rodín si môže povedať, že na biele pôjde všetko vidieť. Ostatne dobre urobíte aj s krémovými farbami. V poslednej dobe sa však rozbehol neštýlovo trend v podobe pestrých farieb na fasády, tým sa ale vyhnite, pretože sú naozaj nevkusné a len pútajú negatívne pozornosť.

Ako vymaľovať steny v miestnostiach?

Vymaľovanie stien v miestnostiach orientuje a vyberajte len podľa toho, ako chcete mať miestnosť zariadenú. Keď mu však ešte neviete, do akej farby sa bude miestnosť uberať, vyberte klasiku v bielej farbe, pretože práve tá je trendy a stále trendy tiež bude. Možno by ste sa mali zamerať aj na tapetové stene, pretože teraz nájdete v obchodoch veľmi vkusné tapety, ktoré úplne rozžiari danú miestnosť.

Pri maľovaní sa vyhnite pestrým farbám, ako je tomu aj u fasád, pretože práve tie vás rýchlo omrzí a začnú sa vám nepáčiť. Preto voľte farbu neutrálne, u ktorej bude stačiť len zmeniť farbu doplnkov, aby ste dosiahli trochu iné – vkusnejšie – domácnosti.