Aké si vybrať chrániče na motorku?

Motosport aj cestovanie patrí medzi obľúbené ľudské činnosti. Stále však treba pamätať na to, že okolo seba nemáme zázemie bezpečných deformačných zón automobilu. Investícia do chráničov, helmy, moto oblečenia a airbagu je preto na mieste.

Bezpečnosť na prvom mieste

Je ľahostajné, či idete pre rožky, na okruh, na trať, alebo vás čaká mesačná výprava. Stále je potrebné mať aj okrem kúska šťastíčka bezpečnostné prvky, s ktorými sa vám podarí udržať svoje zdravie pod kontrolou aj v prípade pádu. Samozrejmosťou sú vysoko kvalitné helmy na motorku zodolného kompozitu. Tvar vám musí dokonale sedieť. Moto oblečenie je ďalším nevyhnutným prvkom. Bez rukavíc a motorkárskej obuvi sa ale tiež nezaobídete.

Chrbtica je základ

Ako prvé si budete zrejme kupovať chránič chrbtice. Ergonomické prevedenie je vyrobené vmnohých veľkostiach, takže si môžete vybrať prvok, ktorý vám bude presne sedieť. Práve chránič chrbtice patrí medzi základnú výbavu pri mnohých športových aj cestovných aktivitách. Niektoré kožené bundy už majú chrbticu všitú, u väčšiny sa ale dokupuje na mieru.

Vkladacie chrániče

Pre tieto chrániče si zaobstaráte špeciálne spodky a kúsky odevov, aby všetko sedelo presne na svojom mieste. Chrániče ramien, kolien, kostrče, lakťov, bedier alebo bokov sa vyrábajú v niekoľkých veľkostiach. Prispôsobí sa tak potrebám väčších i menších jazdkýň a jazdcov, vrátane juniorov.

Niekedy nemusíte dokupovať takmer nič

Keď si zaobstaráte kvalitné oblečenie na motorku, máte pre základné potreby motocyklistov takmer postarané a nakupujete ďalšie bezpečnostné prvky až pre svoje aktivity v rámci závodov na okruhu alebo v krose. Niektoré typy motocyklového oblečenia totiž už ukrývajú dostatok bezpečnostných prvkov, a to skutočne na mnohých miestach. Typické je dnes všívanie špeciálnych vreciek, v ktorých sú tieto bezpečnostné prvky uložené. Uľahčuje sa tým pranie a údržba textilného moto oblečenia.

Bezpečnosť je na motorke vždy na prvom mieste. Tak kolesami dole!