Upratovanie domácnosti bez chýb. Čomu sa vyhnúť?

Upratovanie pri sebe doma nebaví snáď nikoho. Nie je súčasťou našich denných plánov, napriek tomu sa mu musíme venovať. Možno ale tiež robíte chyby pri upratovaní, ktoré vás zdržujú. Tak schválne, ako ste na tom?

Čističe? Na čo?

V mnohých domácnostiach sa už zabývali špeciálne čistiace prostriedky Ecolab. Jedná sa o značku, ktorá sa používa aj v priemysle. Keď si prácu pozvete efektívne čističe, bude všetko hotové oveľa rýchlo. Odmastenie, ochrana podláh, dezinfekcia. Profesionálne čistiace a dezinfekčné prostriedky sú istota, že vaša práca nebude lopotná a neznesiteľná.

Mám na všetko čas

Čím dlhšie nechávate všetko bez čistenia, tým viac driny vás nakoniec čaká. Nechávate na kuchynskej linke špinavý riad, ktorý tu zasychá a následne je takmer nemožné ho umyť? Vedľa práčky si hovie mikina, na ktorej je škvrna od pokosenej trávy? Namiesto toho, aby ste ju vložili do namáčacieho prostriedku, ju „povýšite“ na domáci odev, s ktorým môžete už ísť len štiepať drevo.

TIP: Pre dôkladné čistenie je lepšie najskôr použiť zametací stroj.

Pol hodinka denne

Upratovanie bude menej otravné, keď mu budete venovať krátky, ale intenzívny čas. Také malé kardio. Pustite si rytmickú hudbu a vyčleňte si denne pol hodinku, kedy utrite sanitu, očistíte jedno okno, vyperiete jednu záclonu, zametiete v celom byte a postaráte sa o vytriedenie bielizne. Pol hodinka a je hotovo. A doma bude stále krásne. Nechávať upratovanie na sobotu a mať pokazený celý deň? To snáď nemyslíte vážne.

Máte doma otroka?

Je u vás doma niekto, kto vykonáva naprostú väčšinu domácich prác? Ide o človeka, ktorý chodí do práce, rovnako ako vy? Z akého dôvodu ste ho pasovali do úlohy otroka, ktorý nevie, čo predtým. V domácnosti býva niekoľko členov. Všetci sa budú podieľať na upratovaní rovnakou mierou. Samozrejme primerane svojmu veku. Aj malé deti si ale vedia účinne upratať, len ich musíme nechať.

Ideme na to? Čistič do ruky, upratovacie rukavice, rukávy nahor. Rýchlo, efektívne, len pol hodinky denne, a všetci. A doma bude stále krásne.