Aké stoličky vám vytvorí štýlovú domácnosť?

Svet bývania sa v súčasnosti veľa mení. Nachádzame naraz v obchodoch s nábytkom veľa zaujímavých kúskov, o ktorých by sme si predtým ani nepomysleli, že jedného dňa budú tak moderné, ako sú teraz. Napríklad do obývačky kupujeme nie jeden, ale rovno dva konferenčné stolíky. Do jedálne nakupujeme radšej masívne prírodné stoly, ktoré pôsobia štýlovo. A k stolom pridávame stoličky, o ktorých by sme si nikdy nemysleli, že môžu byť tak moderné.

V jednu chvíľu sme boli zvyknutí hlavne na také stoličky, ktoré sú z látky. Boli väčšinou dlhé, aby nám perfektne pokrývali celý chrbát. Potom prišla éra stoličiek bez klasických nožičiek. Tieto stoličky mali naraz len jednu veľkú nerezovú trúbku, na ktoré sme sedeli.

Dnes sa však dostali do módy úplne inej stoličky. Nielen, že sú zase moderné klasické drevené stoličky, ktoré má napríklad babička ešte v kuchyni, ale tiež sa stali moderné plastové stoličky, ktoré majú štyri šikmé nožičky. Iste si ich vybavujete, pretože je určite máte doma.

Rôzne farby, rôzne kombinácie

Práve tieto stoličky nájdete dnes úplne všade. Ich ceny sa pohybujú rôzne, začínajú väčšinou na ôsmich stovkách. Najkrajší a najlacnejšie majú rozhodne v Jyske, ale nájdete ich aj v obchodných domoch IKEA. Bohužiaľ je však nenájdete v sete so stolom, musíte si ich bohužiaľ kúpiť po jednom, čo nevyjde zrovna najlacnejšie.

Tieto stoličky sa ale nebojte kombinovať. Nebojte sa urobiť si kuchyňu s jedálňou do bielo-šeda, ku ktorej potom zladíte aj stoličky. Dve stoličky biele, dve sivé – čo by nie?

Sú k dispozícii len plastové?

Samozrejme tieto stoličky s šikmými, väčšinou prírodnými nôžkami nájdete aj v látkovej, nie len v plastovej podobe. V tej látkovej podobe sú však drahšie, ale na druhú stranu sú kvalitnejšie a pohodlnejšie.

Ak by sa vám tieto stoličky páčili, majte na pamäti, že sú rýchlo preč, teda s nákupom neotáľajte a zbytočne ho neodkladajte. Je o ne naozaj záujem, aj napriek vyššej cene.