Jeden stolík nestačí! Kúpte rovno dva

Móda v oblasti bývania sa mení lusknutím prstov. V poslednej dobe sa stretneme s rôznymi trendmi, ktoré stoja za kúpenie. Mať moderné bývanie chce mať kdekto. Preto sa neustále sledujú rôzne účty na sociálnych sieťach, ktoré práve o modernom bývaní pojednávajú. Práve na nich sa najviac môžete inšpirovať, pokiaľ teda bežne nechodíte do obchodných domov, ako je potrebné IKEA, kde majú rozostavaný kúsok izby, z ktorého taky sála veľa inšpirácie.

Ak sledujete aktuálne trendy, rozhodne vám neuniklo to, že sa mení veľa obývacia izba ako taký. Teraz sú moderné hlavne francúzske okná (teda okná, ktoré sú od stropu až po zem). Tiež sa pomerne veľa kupuje aj masívny nábytok či sa gauč dopĺňa nie o jeden, ale rovno o dva konferenčné stolíky. Prečo to tak je?

Samozrejme to nie je preto, že by sa vám na jeden stolík nič nezmestila. Je to skrátka módny hit, ktorý sa pomerne ujal. Už ho máte taky doma?

Aké veľké stolíky to majú byť?

Na veľkosti stolíkov naozaj nezáleží. Dôležité je, aby stolíky boli dva, nie jeden. Väčšinou sa volí okrúhle stolíky, keď jeden je väčší a vyšší a druhý nižšiu a menšie. Skvele tak pod seba zapadajú. A presne tak to má vyzerať – majú do seba perfektne zapadať.

Ak máte väčšiu gauč, môžete si dovoliť nielen okrúhle stolíky, ale aj tie pretiahnuté. Nebojte sa obdĺžnikových alebo inak podobných stolíkov. Na jeden (ten väčší) dáte nejakú peknú dekoráciu, na druhý potom položíte treba knižku alebo televízny program. Doplnky naozaj hrajú veľkú úlohu.

Kde takéto stolíky zoženiem?

Väčšinou tieto stolíky kúpite samostatne, teda to bude trochu drahšie, než ste možno predpokladali. Najviac takýchto stolíkov nájdete prevažne v ponuke obchodu JYSK, ale tiež si nájdete svoje vyvolenej aj v Ikei, ale v tomto prípade je JYSK tou výhodnejšie a lacnejšie variantom. Samozrejme si také stolíky môžete nechať urobiť aj na zákazku, ale to vás vyjde len zbytočne draho.