Ako byť pekná za dažďa? Kúpte si farebnú pláštenku

Pozriete sa z okna. Už od rána prší a vy máte ísť von. Nemáte na to ani najmenšiu chuť, ale čo sa dá robiť. Do práce, alebo na obchodnú schôdzku jednoducho ísť musíte, napriek tomu nejde vlak. U šatníka pritom rozmýšľate, čo si vziať na seba, aby ste pokiaľ možno nezmokli. Možno sa ocitnete v koncoch. Lenže dážď vám predsa nemôže zabrániť v tom byť pekná a elegantná, alebo nie? 

Zabudnite na socialistický šedý mor 

Kúpte si pláštenku. Nie, nebudeme vás nútiť do toho plastového priehľadného vreca, na ktorý sa matne pamätáte z detstva. Máme na mysli inú pláštenku. Elegantný, značkovú. Môžete siahnuť po čiernej či šedej elegantné klasike. Ktorá z vás je odvážnejší, môže si bahnitý upršané deň rozjasniť nejakú veselšie farbou. Nebojte sa ísť aj do ostrejšieho farebného odtieňa, treba sýto žlté. Vyrazte si takto vo dvojici s partnerom. K tomu kúpte kvalitné kožené nohavice, napríklad v čiernej či hnedej farbe. V plastových poltopánkach tiež nič nepokazíte, ale ak chcete byť originálny, siahnite po gumákoch. Nie, nejde o ten škaredý šedý mor z čias socializmu. Dnes už sú čižmy v centre pozornosti módnych návrhárov a nám ženám pripravujú naozaj šik modely – elegantný a farebné. 

Dáždnik s hlavou mačky 

Samozrejme by vám nemali do dažďa chýbať ani patričné doplnky. Nikdy nezabudnite na dáždnik. Dnes letí skladacie, vyrobené z karbónových či sklených vlákien. Vďaka tejto špeciálnej konštrukcii dokážu odolať aj silnému vetru. Proste sa otočí a po veternom nápore vrátia späť do pôvodnej podoby. Sú ľahučké, čo je veľmi príjemná vlastnosť a navyše sa ponúkajú aj veľmi malé modely, ktoré keď zložíte do kabelky, meria sotva 15 centimetrov, takže nezaberú skoro žiadne miesto. Na väčšie lejak by ste si ale mali nachystať klasický holový dáždnik. Môžete zvoliť aj extravagantné riešenia palice. Keď môžu mať muži dáždniky s rukoväťou v tvare radiacej páky, alebo vzduchovky, ženy zase treba s plastovou hlavou mačky. Bodkou daždivého outfitu by mala byť plastová kabelka, ktorá nepremokne, a môžete vyraziť von medzi kvapky.