Ako jednoducho chrániť svoju pečeň?

Pečeň je pre naše telo veľmi dôležitým orgánom. Sú totiž zodpovedné za metabolizmus, ale aj za zdravie nášho tela ako celku. Prostredníctvom pečene bojujeme s infekciami a odstraňujeme z tela toxíny. Pečeň je ďalej zodpovedná za hladinu glukózy v krvi a zrážanie krvi. Z tohto zoznamu jasne vyplýva, že pečeň musí byť úplne v poriadku, aby mohla kvalitne pracovať na svojich povinnostiach.

Pripravili sme si pre vás recept na veľmi jednoduchý a efektívny koktail, ktorý si každý môže urobiť doma, a tým dopomôcť svojej pečeni k lepšiemu fungovaniu a tak potrebnej údržbe.

Ozdravný koktail pre vašu pečeň

Nemusíte sa obávať nejakých orientálnych alebo mystických prísad, ktoré by mali tvoriť tento vyhlásený lektvar. Bohato postačia bežné potraviny, s ktorými určite pracuje väčšina z vás takmer každý deň. Je nutné si pripraviť 3 mrkvy, 2 zelené jablká, 1 repu, 1/2 citróna bez kôry, časť koreňa čerstvého zázvoru av neposlednom rade niekoľko listov zeleného šalátu alebo špenátu.

Všetku zeleninu a ovocie dôkladne očistite, olúpte, nakrájajte a vzápätí umiestnite do mixéra. Obsah nádoby poriadne rozmixujte a potom pridajte 2 poháre vody. Následne mixovaním rozmiešajte ešte raz.

Hotový koktail môžete buď skonzumovať hneď alebo ho umiestniť na pár hodín do chladničky, aby bola jeho chuť ešte viac osviežujúca.

V čom je tento koktail taký výnimočný?

Zloženie koktailov má jednoznačne pozitívne dopady na správnu funkciu pečene. Mrkva obsahuje obrovské množstvo flavoidov a tiež vitamínu A, ktoré vyživujú pečeň. Zelené jablká vynikajú vysokou dávkou pektínu, ktorý odstraňuje z tela toxíny. Repa zas prináša telu veľké množstvo vlákniny, čím sa stáva veľmi užitočnou pre črevá. Koreň zázvoru a citrón majú pozitívny vplyv na metabolizmus človeka. Šalát alebo špenát pracujú pre krvný obeh a imunitu.

Skrátka je tento koktail skutočnou ozdravnou bombou, ktorú by mal každý z vás vyskúšať a zároveň odporučiť aj všetkým svojim známym. Pretože zdravie je strašne dôležité a všetci ho máme bohužiaľ len jedno!