Londýnske atrakcie, ktoré stihnete navštíviť počas dňa

Rozhodli ste sa vyjsť do Londýna, ale nemáte také dlhé voľno, aby ste tu boli týždeň? On vám stačí aj taký predĺžený víkend, pretože toho aj za dva dni uvidíte veľa, pokiaľ si dáte reálne ciele. Jeden deň strávite len obchádzaním pamiatok. Máte veľké šťastie, že sa takmer všetko dôležité nachádza pri sebe. Len London Bridge je trochu vzdialenejší, ale nie je to nič, kam by ste nemohli prísť pešo. Dokonca aj k London Eye ľahko prídete pešo, teda nemusíte utrácať za metro alebo inú formu hromadnej dopravy. A na druhý deň venujte iným londýnskym atrakciám, ktoré treba vidieť. Odporúčame najmä dve, ktoré stihnete prejsť celé.

Ak ste sa vydalo do Londýna, aby ste videli to najlepšie z najlepších, odporúčame zájsť najmä do tunajšej zoologickej záhrady, ktorá je jednou z najstarších, a tiež odporúčame navštíviť najobľúbenejšie múzeum voskových figurín, ktoré je plné zaujímavých atrakcií – nie je to len figurína vedľa figuríny, rozhodne je to jeden veľký zážitok.

U oboch atrakcií odporúčame lístky kúpiť online, pretože vás vyjdú o niečo lacnejšie (obvykle je tam zľava zhruba desať percent). Zatiaľ čo za londýnsku zoo dáte okolo pätnástich stoviek, v múzeu voskových figurín zaplatíte o niečo viac.

ZSL London Zoo

Krásna londýnska zoo je len dôkazom, že aj cesta do zoo môže viesť príjemným parkom. Nepovedali by ste, že idete do zoo, pretože naozaj prechádzate iba krásnym parkom, ktorý vás dostane. A keď prídete do zoo, je rozdelená na dve polovice a je skutočne veľká. Pokiaľ sem ale zamierite hneď po otváracej dobe, neurobíte zle – bude tu málo ľudí, navyše už okolo jednej hodiny popoludní budete zoo opúšťať.

Londýnska zoo je niečo pre milovníkov ságy o Harrym Potterovi. Nakrúcala sa tu totiž scéna z prvého dielu, kde malý Harry hovorí s hadom.

Madame Tussauds London

Druhou atrakciou, ktorú stihnete počas jedného popoludnia a kam odporúčame zamieriť po zoologickej záhrade, je múzeum voskových figurín Madame Tussauds London. Je to veľké múzeum, kde strávite aspoň tri hodiny. V cene je aj 4D kino, okrem iného sa prejdete v anglických taxíkoch, a dokonca si tu môžete kúpiť aj voskových hviezd skvelé občerstvenie.