Ako na krásne pery?

Určite každého z nás niekedy v živote potrápili suché, popraskané pery. Pre nás ženy sú zdravé a krásne pery veľmi podstatné. Obzvlášť ak chceme používať rúž vo výrazných odtieňoch musí byť pery bez chybičky. Na pery pôsobí mnoho faktorov, ktorým vlastne nezabránime ako je slnko, vietor, mráz a v lete je skrytý škodca klimatizácia. Ak túžite po hladkých a šťavnatých perách potom sa treba riadiť pár pravidlami. 

hydratujte 

Ako pre naše zdravie, tak aj pre pery je dôležitý pitný režim. V prípade, že je človek vysušený zvnútra nemôžeme očakávať hydratáciu zvonku. Základom je teda hydratovať! O pery pravidelne staráme balzamy. Balzamy by v letných mesiacoch mali obsahovať aj UV ochranu. V drogériách nájdeme veľa variantov produktov, ktoré majú aj veľa príchutí. Na noc je potrebné používať produkty hutnejšie. Skvelé sú masla na pery, ktoré sa predávajú v kalíška a na pery sa musí nanášať prstami. Tento produkt dodá vašim perám potrebnú hydratáciu. 

Zbav sa nečistôt 

Pre krásne pery je potrebné zbaviť sa nečistôt a zvyškov odumretej kože. K tomu nám skvele poslúži peeling na rty.Buď si môžete kúpiť už hotový peeling a tým si suchú kožu z pier obrúsiť, alebo je tu variant vytvoriť si peeling vlastné. Receptov nájdete veľa a skladajú sa zo surovín, ktorá má doma snáď každý z nás. Najjednoduchší je zmiešať cukor s trochou medu a s kvapkou kokosového oleja. Z týchto surovín vytvoríte si kašičku, ktorú nanesiete na pery a budete jemne masírovať. Med a olej vaše pery vyživí a zjemní. Cukor zase obrúsi. Po peelingu je potrebné pery umyť, osušiť a naniesť balzam.