Ako na zdravé opaľovanie?

Opaľovanie k letu patrí rovnako ako vysoké teploty, ktoré nám nedávajú v noci spať. Na opálené telo dbajú predovšetkým ženy, ktoré sa snažia svojim krásne opáleným telom zaujať predovšetkým mužskú časť populácie. Bohužiaľ mnohí ľudia, ktorí v lete trávia veľa času opaľovaním, si neuvedomujú, že opaľovanie je tiež veľmi nebezpečná aktivita, ktorá môže v tom najhoršom prípade privodiť rakovinu kože. V menej závažných prípadoch môžu opaľujúce sa jedinci pretrpieť spálenie či iné poškodenia kože, ktoré vedie k rýchlejšiemu starnutiu. 

Než sa teda pôjdete opaľovať, zistite si o tejto nebezpečnej, no obľúbené aktivite niečo viete. A aby ste nemuseli surfovať internetom, prinášame vám zoznam piatich vecí, ktoré je nutné o opaľovaní vedieť. 

1) Je nutné zvoliť správny ochranný faktor 

Každý opaľovací krém nesie iný ochranný faktor. Než si kúpite opaľovací krém, zistite si, aký je pre vás najvhodnejší. Ak ste majiteľom ťažko sa opalujícího tela, odporúčame siahnuť po opaľovacím krému s vyšším faktorom. Postupne faktor znižujte. Ak sa opaľujete naopak skvele, začať môžete už rovno s opaľovacím krémom nižšieho faktora. 

2) Dospelí sa opaľujú inak ako deti 

Ak ste rodičom malého dieťaťa, je nutné mať neustále na pamäti, že dieťa sa opaľuje úplne inak ako dospelý človek. Keďže majú deti veľmi citlivú pokožku, je najlepšie, keď sa priamemu slnečnému žiareniu budú vyhýbať. Ak je to však nevyhnutné, napríklad ak idete na kúpalisko, je nutné deťom dopriať ten najvyšší ochranný faktor. 

3) Pozor na obedňajšiu slnenie 

Dospelí by mali dbať na to, aby ste na poludnie neslunili. Zákaz slnenie je vymedzený na dobu medzi jedenástou a pätnástou hodinou, kedy je slniečko bohužiaľ najagresívnejší a najnebezpečnejšie. Slniečko dosahuje svoje maximum, čo môžete veľa ublížiť pokožke. 

4) Nezabúdajte na regeneráciu 

Či už sa opaľujete pol hodiny alebo celý deň, je nutné svoju pokožku regenerovať, a to tak, že ju upokojíme a hydratujú. Používajte teda po opaľovací krém alebo iné podobné krémy na telo, ktoré pokožku dokonale hydratujú. Vďaka tomu sa pokožka lepšie vysporiada so slnečným žiarením, predídete spáleniu a taky opálenie vydrží dlhšie krásne. 

5) Všetkého veľa škodí 

Predovšetkým ženy by si mali uvedomiť, že slniť sa nemožno neustále. Síce slniečko napomáha telu vytvárať vitamín D, ale vďaka opaľovanie pokožka starne. Preto sa opaľujte s rozumom, nie s túžbou.