Ako nosiť košele?

Čo tvorí základ šatníka? Jednoznačne košele, ktoré môžete nosiť na niekoľko spôsobov. Jedná sa o jeden z najviac univerzálnych kúskov, ktorý zapadne ako do business štýlu, tak ho je možné nosiť v ležérnom prevedení. Je ale dôležité, aby košeľa dokonale padla.

Správny strih a veľkosť je kľúčom k úspechu

Rovnako ako v mnohých iných prípadoch, aj teraz platí, že človek by mal dvakrát merať a raz rezať. Teda, v tomto prípade kupovať. Správny strih a veľkosť sú kľúčom k úspechu. V súčasnej dobe rozoznávame rovno tri strihy, a to extra slim fit, slim fit a regular fit.

Zatiaľ čo slim fit košele sú pre štíhlejšie až chudé postavy, regular strih je skôr pre mužov s plnšími tvarmi. Pri skúšaní však svoju pozornosť zamerajte hlavne na ramená. Je dôležité, aby košeľa padla hlavne na ramenách. Keď budú ramená príliš stiahnuté, čo spôsobí, že sa v košeli nebudete môcť prirodzene pohnúť, bude výsledný efekt pomerne komický.

Košeľa k oblekom aj džínsom

Na čo všetko sa dá košeľa nosiť? Pokiaľ si kúpite dobre padnúce, bude vám skvele ladiť ako k džínsom, tak k nohaviciam. Košeľa, najmä tá vypasovaná, pekne pasuje k obleku, ktorý väčšinou nosíte na spoločenské alebo inak významné udalosti.

Keď ešte pri takzvanom business štýle zostaneme, pamätajte vždy na to, že vyžaduje minimalizmus. Nápadité vzorované košele nie sú jej súčasťou, v najlepšom prípade siahnite po jednofarebnej košeli, ktorú skombinujete so svetlo šedou, svetlo modrou, prípadne lososovou alebo krémovou farbou.

Vedľa obleku sa hodí košeľa aj k džínsom alebo k podobnému ležérnemu kúsku. Ak ste milovníkmi voľnejšieho, free štýlu, potom svoju pozornosť zamerajte aj na ľanové košele, ktoré sú veľmi príjemné hlavne počas leta. Ich hlavnou vlastnosťou je ľahkosť, vďaka ktorej vám nebude príliš horúco, naopak sa ľanová košeľa stane vašim najobľúbenejším kúskom v šatníku.

A keď už sme pri tom ľane a ľanových košeliach, spomeňme si ešte jeden benefit. A tým je priedušnosť. Keď si ju navyše kúpite s dlhým rukávom av neutrálnom farebnom tóne, môžete ju zakomponovať aj do business štýlu.