Dekoratívne zvieratá nemusia byť len veľký gýč

Pokiaľ sa zaujímate o svet bývania, určite ste si všimli, že sa aktuálne rozbieha pomerne veľký trend, a síce ľudia si kupujú najrôznejšie doplnky v podobe zvierat. Nie sú to však zvieratá ako také, v kuse, v celku, ale sú to väčšinou iba hlavy. Keby to však boli hlavy bežných zvierat, lenže ony to sú hlavy koní alebo napríklad opiace. Je to zvláštny, trochu extravagantný trend, ale ľudia si ho pomerne obľúbili. Pokiaľ však máte rozum a taký gýč by ste si nekúpili, nemusíte zahadzovať zvieracie doplnky všeobecne. Všetky nie sú iba veľký gýč.

Aj pri zvieracích doplnkoch platí, že by sa nemali hádzať do jedného vreca. Niektoré doplnky sú veľmi vkusné. Samozrejme sa vyhnite takým doplnkom, ktoré sú v podobe koní a opíc – teda ich hláv – a hlavne sa zamerajte na zvieratá v celku. Vyhnite sa morbídnym vešiakom v podobe hláv už toľkokrát spomínaných druhov zvierat a prejdite k tým bežným zvieratám, ktoré ľudia milujú.

Pokiaľ neviete, aké zvieratá ako doplnky sú vkusné, poradíme vám!

Zvieratá na vankúšoch

Medzi najobľúbenejšie a najvkusnejšie doplnky patria rozhodne zvieratá na obliečkach vankúšov. Sú to väčšinou povlaky, ktoré na sebe majú buď kreslené mačičky, alebo sú takmer ako živé. Práve tieto rádoby živé obliečky na vankúše sú veľmi obľúbené, pretože sú vážne realistické. Ľudia si najčastejšie kupujú psa huskyho, ktorý má na vankúši svoju realistickú hlavu, alebo tiež rôzne iné šteniatka iných rás psov.

Zvieratá z porcelánu

Veľmi obľúbené sa stali aj zvieratá z porcelánu. Najčastejšie sa stretneme hlavne s mačkami, ktoré majú dlhé telo a menšiu guľatú hlavu. Sú to však pekné dekorácie, ktoré nikdy neurazia a ktoré nikdy nepokazia modernú domácnosť.

Trochu extravagantnejšie zvieratá z porcelánu musíme vymenovať napríklad sliepky či husi, ktoré si ľudia kupujú hlavne počas veľkonočných sviatkov. Tieto dekorácie sa však nehodia inokedy, než práve v tomto období, tak to, prosím, majte na mysli.