Kvalita sa uprednostňuje pred kvantitou, tvrdia štatistiky

Ako často chodíte nakupovať oblečenie a do akých obchodov väčšinou zavítate? To je otázka, ktorou sa zaoberali posledné štatistiky, ktoré chceli zistiť, ako ľudia pristupujú k nakupovaniu oblečenia, či sa po rokoch niečo zmenilo. Predtým ľudia investovali skôr do lacnejších kúskov, ale nehľadeli tak na kvalitu. Dnes podľa všetkého ľudia uprednostňujú kvalitu pred kvantitou, čo prospieva nielen kvalitným značkám, ako je značka Michael Kors, Twinset alebo Pinko, ale tiež to prospieva našej planéte.

Práve vďaka ochrane našej planéty a životného prostredia okolo nás sa ľudia rozhodujú pre investíciu do kvalitnejších kúskov oblečenia. Nechcú každý mesiac investovať do niečoho nového, radšej si kúpia drahšiu, ale kvalitnejšiu vec, ktorá im vydrží podstatne dlhšie v porovnaní s oblečením z konfekcie. To vedie k zníženiu výroby lacnejších a menej kvalitných kúskov oblečenia, a to sa nasledovne rovná šetreniu našej planéty.

Kupovať kvalitné oblečenie vyjde nakoniec lacnejšie

Kúpiť si kvalitnú bundu Blauer alebo nohavice Diesel za niekoľko tisíc sa človeku nie vždy chce. Pokiaľ sa však pre to rozhodne, rozhodne sa paradoxne pre ekonomickejšiu či výhodnejšiu možnosť. Zatiaľ čo v prípade kúpy menej kvalitných nohavíc alebo bundy za pár stoviek dôjde k opätovanej kúpe za pol rok či rok, v prípade kúpy kvalitného oblečenia sa nemusí pre daný kúsok chodiť ani dva roky. Keď si to teda spočítate, paradoxne vyjde kúpa kvality lacnejšie.

Až teda pôjdete znova nakupovať, poriadne zvážte, či kúpite veci z lacnej konfekcie alebo či budete investovať do luxusnej značky, u ktorej však nemožno pochybovať o kvalite.

O kvalitné oblečenie sa dobre starajte

S dlhou životnosťou kvalitného oblečenia ide aj ruka v ruke správna starostlivosť o konkrétne kúsky. Pokiaľ si teda kúpite kašmírový sveter Armani, nedávajte ho do práčky na klasický prací program spoločne s ďalšími menej kvalitnými kúskami oblečenia. Kvalitné veci vyžadujú inú starostlivosť ako veci z konfekcie.