Ako ozvláštniť pracovný outfit?

Nie všetky zamestnania vyžadujú takzvaný dress code. Ale nájdu sa medzi nami také profesie, ktoré sa musia obliekať „na úrovni”. Väčšinou ľudia pracujúci v kanceláriách musia dodržiavať istú formu dress codu, obvykle takzvaný smart casual čiže pohodlnú eleganciu, dalo by sa v preklade povedať. Pokiaľ vám každodenné obliekanie do práce pripadá nudné, pretože volíte stále rovnaké alebo veľmi podobné outfity, poďme si prezradiť, ako pracovný štýl obliekania trochu ozvláštniť.

Voľte príjemné a menej všedné materiály

Na čo môžete vsádzať a čo môže byť veľmi rozmanité sú materiály. Nemusíte sa báť ani kombinácia viacerých druhov, vsádzajte na rôznorodosť, ale pohodlnosť. Samozrejme v kombinovaní materiálov platia isté pravidlá, ale najviac sa kladie dôraz na súlad. To docielite tým, keď zvolíte napríklad materiály podobného farebného odtieňa a budete pamätať na starú známu etiketu obliekania.

Napríklad ženy môžu vsádzať na ľahké hodvábne košele v kombinácii s vlnenými svetrami, páni môžu siahnuť po bavlnenom vŕšku aj v kombinácii s vlnou. Ostatne podľa stylistov práve tieto materiály vo vzájomnom spojení vyzerajú viac ako luxusne.

Šperky doladia každý outfit

Pokiaľ vám váš pracovný outfit príde aj naďalej nudný, nebojte sa módnych doplnkov, konkrétne šperkov. Nehovoríme o kategórii, ktorá by bola určená iba ženám. Ale aj páni s istými decentnými šperkami môžu „ovesiť”. Napríklad hodinky by sme do tejto kategórie tiež mohli zaradiť, ženy majú samozrejme viacero možností, z ktorých si vybrať.

Vhodné sú náušnice, náramky, aj náhrdelníky alebo retiazky najrôznejších podôb. Prstene alebo ozdobné pracky na opaskoch tiež nie sú od veci.

Opasok vie robiť divy

Tým sa pomyselným somárskym mostíkom dostávame k opasku ako ďalšiemu módnemu doplnku. Ten vie robiť doslova divy. U žien zvýrazňuje postavu takzvaných presýpacích hodín, páni tým ukážu, že majú cit pre detaily.

Ako už bolo spomenuté, výraznejšie spony rozhodne nie sú na škodu. Striktné pravidlá v tomto smere neexistujú, opasok nie je na škodu prakticky nikdy. A nemusia sa nosiť iba na nohaviciach, dámy ho môžu upútať napríklad cez košeľu.