Ako pôsobí chlorela na zdravie človeka?

Pokiaľ sa zaujímate o zdravie, zdravý jedálniček alebo o zdravý životný štýl, pravdepodobne už poznáte chlorelu. Veľmi často je táto sladkovodná riasa označovaná za smaragdový nutričný poklad. Blahodárne totiž pôsobí na zdravie človeka. Ak sa s touto sladkovodnou riasou stretávate vôbec prvýkrát, poďte spoločne s nami zistiť, čo sa pod názvom „chlorela“ vlastne ukrýva.

Ako už bolo načrtnuté, chlorela je sladkovodná riasa, ktorá je známym zdrojom predovšetkým vitamínu B12. Okrem iného však obsahuje aj hromadu minerálov, aminokyselín, aj vlákniny aj chlorofylu. Dokonca obsahuje aj jednu z najdôležitejších antikatabolických aminokyselín. Či už ju budete jesť v akejkoľvek podobe, poriadne tým nakopnete svoje zdravie.

Posilníte imunitný systém

Tak napríklad podporíte svoj imunitný systém. A to je v súčasnej dobe veľmi dôležité. Každý človek sa snaží posilniť obranyschopnosť organizmu proti rôznym chorobám predovšetkým s vitamínom C, ktorý sa nachádza v citrusoch. Ale vedeli ste, že chlorela je ďaleko efektívnejším podporovateľom imunitného systému?

Pre správnu činnosť mozgu

Čo stojí za vypichnutie, je aj fakt, že chlorela podporuje správnu činnosť mozgu. Vďaka spomínanému vitamínu B12 dochádza nielen k podpore mozgu, ale aj k zlepšeniu pamäti. To napokon potvrdil aj nejeden prieskum či výskum, ktorý sa práve účinky chlorely na náš mozog zameriaval.

Bojovník proti anémii

Čo ďalšie stojí za vypichnutie, tak je fakt, že chlorela bojuje skutočne aktívne proti anémii. Anémia je jedným z najčastejších ochorení krvi. Pokiaľ hovoríme o anémii, hovoríme o nedostatku červených krviniek a krvného farbiva. Tomuto problému je možné s chlorelou aktívne zabraňovať. Opäť je potrebné konštatovať, že účinky chlorely na červené krvinky potvrdila štúdia, ktorá sa zameriavala nielen na červené krvinky, ale aj na železo a hemoglobín.