Destinácia, kam napadne len málokoho jet. Navštívte miesta, o nich vie len hŕstka ľudí

Aj keď je cestovanie teraz trochu problematické, nič vám nebráni v tom, aby ste si vytvárali takzvané „wish listy“ na budúci rok. Počas budúceho roka bude cestovanie určite už možné tak, ako sme zvyknutí, preto si na svoj zoznam napíšte všetky miesta, ktoré chcete vidieť skôr, než príde ďalšia veľká kríza zasahujúca do financií aj do bežného života. Napríklad si na svoj zoznam napíšte také miesta, o ktorých vie iba hŕstka ľudí. My pre vás zoznam takýchto miest máme a verte, že sem napadne ísť iba málokoho.

Colmar vo Francúzsku

Jedným takým miestom je mestečko Colmar nachádzajúce sa vo Francúzsku. Nemusíte sem letieť lietadlom, stačí zasadnúť za volant auta – za sedem hodín z Prahy tu totiž budete. Ide o jeden z najpôsobivejších regiónov, ktorý Francúzsko ponúka. Napriek tomu je ľuďmi bohužiaľ veľmi zabúdaný. Väčšina turistov jazdí za hlavnými krásami Francúzska, ale tieto krásne miesta bohužiaľ zabúda.

Stredoveké mestečko Colmar ponúka to, čo by ste od Francúzska možno neočakávali. Tunajšie uličky sú plné nádherných obchodíkov, ktoré sú lemované a kde sa predávajú čerstvé syry aj bagety, ktoré k syrom môžete zahrýzať. Je tu tiež vínna cesta vedúca vysoko nad vinohradmi, na ktorú budete určite dlho spomínať.

Gdansk v Poľsku

Iba kúsok za našimi hranicami nájdete mesto menom Gdansk, ktoré je jedným z najkrajších v celej Európe. Možno si hovoríte, že tak blízko za hranicami žiadne pekné mesto nenájdete, ale naozaj sa teraz mýlite. Gdansk sa považuje za skrytú perlu Baltu a svoju históriu začalo písať mesto už v siedmom storočí.

V súčasnej dobe je mesto známe hlavne vďaka tunajším domčekom, ktoré sa nachádzajú blízko mestských dokov. Je tu naozaj krásne, zachovalé historické centrum, kde nájdete nielen pôvabné obchodíky, ale predovšetkým kaviarne, v ktorých si môžete chvíľku oddýchnuť a dať si kávu s dobrým zákuskom.