Ako sa obliecť na jesenné svadbu? Tipy pre dámy

Jesenné svadby sú pomerne obľúbené, a to hlavne preto, že sú mimo sezóny. Nie sú teda tak drahé ako svadby, ktoré sa konajú od mája do septembra. Pokiaľ sa práve na jednu jesenné svadbu chystáte, pravdepodobne premýšľate nad tým, čo si máte obliecť, čo si len na seba vziať. Keďže už je chladnejšie, tak zvažujete, či si radšej nemáte vziať miesto šiat nohavice. Lenže nohavice nemusí byť jedinou voľbou.

Nenechajte sa chladom zastrašiť, vytiahnite kvetinové šaty

Nikde sa nepíše, že by ste mali ísť na jesenné svadbu v minišatách, ktoré vám budú sotva zahaľovať zadoček. Radšej vytiahnite z šatníka kvetinové šaty, ktorými trochu ten jesenný deň oživíte. V súčasnej dobe sú kvetinové šaty veľkým trendom, o tom niet pochýb. Ku kúpe sú hlavne v dlhšej dĺžke, nekúpite je v úplnom mini prevedení. Preto po nich siahnite. Často siahajú až k členkom, preto je doplňte o jednoduché lodičky alebo napríklad o vysoké čižmy, ktoré zahalí zvyšok nohy.

Ak nie ste milovníkom kvetinových šat, vytiahnite krajkované čierne. Čierna čipka je totiž to, čo tento rok dominuje jesennej móde. Nebojte sa ani šat na špagetových ramienkach, doladíte je jemným svetríkom, ktorý bude siahať tesne pod prsia. Zapínať ho nemusíte, len ho majte preto, aby vám neťahalo na ramená.

Keď chcete nohavice

Možno ste predsa len nohavicový typ. Ak áno, odporúčame vytiahnuť z šatníka obľúbené nohavicové kostýmy, teraz ideálne v bordovej farbe, ktoré sú pre jesenné obdobie naozaj ideálne. Nebojte sa ani horčicovo žltej farbičky, aj keď v takom odtieni nájdete kostým len ťažko, bohužiaľ.

Ak ste milovníkom len nohavíc, nie sák, doplňte nohavice o vkusnú blúzku alebo košeľu voľného strihu. Ideálne je, keď sa bude jednať o originálny kúsok, ktorý bude doplnený treba volánikmi. Pozor ale na volániky v okolí brucha, môžu pôsobiť veľa nelichotivo.