Vráť vlasom život

Tak leto je pomaly za nami. Ten báječný čas pri bazéne alebo pri mori si ale vzal svoju daň. V kombinácii so silnými slnečnými lúčmi nám trošku vymizol život a sviežosť z našich vlasov. Ich lesk a pružnosť zmizli pod vodnou hladinou. Ako ich ale vrátiť späť? Nezúfajte, bude to chcieť síce starostlivosť a trochu času ale povedie sa nám to.

Zabudnite na drahú kozmetiku z drogérií, ktorá je plná chémie. My sa vydáme trochu iným smerom. Naša cesta povedie do minulosti, kedy si ľudia museli poradiť len s tým, čo im sama príroda ponúkla.

Vyskúšajte pár trikov, ako vlasy oživiť.

Jablčný ocot

Asi sa budete diviť, ale jablčný ocot je skvelým pomocníkom na ceste za leskom vašich vlasov. Už aj naše babičky vedeli, aký to je kúzelník. Potom čo si vlasy umyjete šampónom a dôkladne ho opláchnete, použite vopred pripravenú octovú vodu. Túto čarovnú vodu si pripravíte ľahko. Zmiešajte cca 250ml vlažnej vody s jablčným octom 100 ml. Túto vodu už neoplachujte. Vysušte.

Chmeľový šampón

Príprava tohto výživného zázraku nie je tak nijako zložitá. Stačí do hrnca naliať 250 ml svetlého piva. Na značke nezáleží. Potom ho necháme chvíľu vyvariť. Počkáme, až sa nám približne polovica odparí. Tým sme sa zbavili alkoholu. Potom necháme pivo vychladnúť. Keď nám pivo vychladla, prilejeme ho do svojho bežného šampónu.

Vajcia a olivový olej

Táto maska ​​je veľmi rýchla a tieto dve suroviny má doma snáď každá kuchárka. V malej miske zmiešajte vyšľahanej vajcia s lyžicou olivového oleja. A naneste na vlasy. Množstvo masky prispôsobte dĺžke vlasov. Ak sú vaše vlasy veľmi dlhé, množstvo môžete zdvojnásobiť až strojnásobiť.