Ako sa obliecť na svadbu. Tipy, ktoré oceníte

Vydáva sa najlepšia kamarátka, alebo sa žení životný parťák, ktorému idete dokonca za svedka? Ak nemá svadobné oslava stanovený dress code, je obliekanie rýdzo na vás. Treba však konštatovať, že svadba je spoločenskou udalosťou, a tak teplákovú súpravu nechajte doma. Radšej dajte prednosť trochu elegantnejším alternatívam, ktoré však nemusia byť nuda.

Vzorované košele, ak je svadba vonku

Jednou z možností, ako sa pekne obliecť, je zvoliť vzorovanú košeľu, pokiaľ je stavba vonku. Vo vnútorných priestoroch môže kvetinová alebo inak vzorovaná košeľa pôsobiť trochu exotickým a pre mnohých možno nemiestnym dojmom, avšak pri vonkajších svadbách je to trochu iné. Pokiaľ vás klasické jednofarebné košele nudia, treba drobné kvety sú povolené. Len si teda dajte pozor na kombináciu s kravatou – vzory a vzory k sebe nejdú.

Keď nechcete kravatu

Samozrejme kravata tiež nie je nutnosťou. Niektorí páni (najmä mladšie generácie) sa v nej môžu cítiť trochu zviazaní čiže nemusia sa v nej práve cítiť dobre. Nech už je dôvodom odporu ku kravate čokoľvek, ponúkajú sa krásni motýlikovia, ktorí dnes môžu mať množstvo podôb. Čo zvoliť napríklad drevenú alternatívu, ktorú vyšperkujete o drevené manžetové gombíky?

Kedy obliekať smoking?

Najmä páni si musia uvedomiť, že je rozdiel medzi oblekom a smokingom. Zatiaľ čo oblek sa na svadby hodí, smoking nie je vždy gólom do čierneho. Napríklad smoking sa nehodí pred piatou popoludní ani na svadbe. Čiže pokiaľ k obradu dochádza okolo poludnia, smoking radšej nechajte doma.

Rovnako tak ponechajte doma biely smoking alebo biely oblek, pokiaľ je svadba vo vnútri, respektíve pokiaľ je obrad vo vnútri. Biele smokingové sako vyzerá veľmi slávnostne, ale nenosí sa v uzavretých priestoroch. Inými slovami má zelenú iba v prípade, že je obrad vonku.