Zvyky, ktoré zaraďte do svojej rannej hygieny. Budete ešte krajšie

Skladá sa vaša ranná rutina len z bežných úkonov, ako je opláchnutie tváre a vyčistenie zubov? Ide len o základné kroky, ktoré vám však na kráse príliš nepridajú. Skúste sa naučiť pripojiť ešte ďalšie, vďaka ktorým sa vaša pleť stane žiarivejšia, a krajšia bude dokonca aj váš úsmev. Nezaberú príliš času, ale po nejakej dobe ich oceníte.

Otužovanie

Cítite sa ráno bez energie, je vám stále chladno a vaša pokožka nemá zdravú farbu? Možno sa vaše telo len zle prekrvuje a potrebuje impulz, aby to zvládalo lepšie. Rannú sprchu si môžete vylepšiť otužovaním, ktoré keď urobíte krátko a intenzívne, tak vás ráno postaví na nohy. Tváre vám začervenajú, pokožka sa napne a bude sa vám aj lepšie dýchať.

Použite viacero kefiek

Pokiaľ máte vo svojej hygienickej výbave len jednu základnú kefku, čoskoro sa to na vašich zuboch prejaví. Na ústnej hygiene odborníci vždy ľuďom kladú na srdce, aby nezabúdali na medzizubné priestory, využívali na to špeciálne navrhnuté kefky, zubné nite, sprchy av neposlednom rade aj ústnu vodu. Do bežnej rannej hygieny týchto pomocníkov zaraďte a váš úsmev bude o niečo žiarivejší, a hlavne bez kazov a zápalov ďasien.

Hydratujte pleť

Pokiaľ si na pleť rovno nanesiete make-up, zarábate si na nepríjemné kožné problémy. Pleť je potrebné po spánku najprv vyčistiť, použiť toner na zachovanie zdravého pH pleti, a nakoniec tiež staviť na kvalitný hydratačný krém, ktorý vašu pokožku celý deň udrží vláčnu.

Až na túto vrstvu nanášajte líčidlá. Výnimka neplatí ani pre pánov, ktorí väčšinou líčenie nepoužívajú. Holenie a umývanie tváre vodou vašu pokožku denne oslabuje, preto by ste sa aj vy mali starať o kožu s pomocou vhodného krému. Používať môžete aj čistič pleti, ktorý vás zbaví všetkých nečistôt, ktoré ste v spánku nazbierali na svojej tvári.