Ako sa prejesť ku šťastiu

„Dámy a páni, máme pre vás zaručený postup, ako konečne získať svoju vysnívanú postavu už za desať dní, bez pohybu a akejkoľvek námahy! Stačí len … „Stop! Späť do reality. Tieto lživé sľuby sú k vypočutie naozaj často, či už v reklamách, rádiu alebo prostredníctvom iných médií. Hovorí o nich babičky, ženy po štyridsiatke, ženy pred štyridsiatkou, muži. Sú skrátka všade. Uveriť je vskutku ľahké, zvlášť keď ste zúfalí a potrebujete rýchlo pomoc. Skúste si ale prvý vetu prečítať znovu a poriadne sa nad ňou zamyslieť.

Keby to bolo ľahké, robili by to všetci.

Ak by chudnutie bola vskutku taká hračka, nebolo by obezity. Áno, desať dní môžete pomerne jednoducho docieliť zmeny, napríklad drastickým znížením denného príjmu či užívaním rôznych, rozhodne nie pre telo prospešných, prípravkov na chudnutie. Ale tento stav nebude trvať dlho, pretože za rovnako krátku dobu alebo ešte skôr, sa u vás pravdepodobne objaví všetkými známy a nenávidený jojo efekt. A ten vám pri vážení zariadi na váhe opäť rovnaké číslo, ba dokonca číslo vyššie ako bola počiatočná váha, čo naozaj nechcete. Takže cez krátkodobé chudnutie a nezdravé znižovanie denného príjmu cesta nevedie.

Najspoľahlivejšie cesta k vysnívanej zmene

Bude to znieť trošku divne, ale stačí počúvať svoje telo. Ono je totiž tak skvele nastavené, že vám samo povie, čo potrebuje. Toto rozhodne neznamená, že keď máte chuť na fastfood, tak si kúpite veľké menu pre rodinu a všetko to zjete, pretože vaše telo to pravdepodobne tak chce. Samozrejme je aj bez diéty dôležité stále dodržiavať pravidlo vyhýbanie sa nezdravým, tučným a sladkým veciam.

Preto keď dostanete chuť na tučné jedlo, skúste ju zahnať zdravým tukom. Ten môžete nájsť napríklad v rybách či orieškoch. Ak máte chuť na zmrzlinu, tak si dajte biely jogurt s ovocím, a podobne. Jednoducho nahraďte všetko nezdravé zdravšie verzií a uvidíte, že k zmene, ktorá bude dlhodobá, sa za čas dostanete. Zo začiatku to bude ťažké, ale za nedlho si na to vaše telo zvykne a bude vám zle pri pomyslení na presladený milkshake či nezdravý BigMac.