Ako sa zbaviť akné, aby sa už nevrátilo?

Pocit, keď sa blíži skvelá večerné party, ale náladu pokazí pupienok, ktorý na tvári vyrastá bez akéhokoľvek upozornenia, pozná snáď každá žena. Tie menej šťastné však s akné bojujú deň čo deň, a pretože sa im ani po rokoch nedarí dosiahnuť zmenu k lepšiemu, pomaly kapitulujú. Ste na tom podobne? Máme pre vás skvelú správu. Aj vaša pleť môže byť ako z alabastru – stačí, keď budete dodržiavať nasledujúce pravidlá.

Nechoďte spať neodlíčená

Zásada, ktorú by mali ctiť všetky ženy, bez výnimky. Tým skôr dámy s problematickou pokožkou. Úplným základom starostlivosti o pleť je pravidelná očista. Musí byť dostatočne dôkladná, pretože jedine tak môže zmierniť prejavy akné. Namiesto vody z kohútika používajte vodu micelárna – nevysušuje a odstráni z tváre väčšinu nečistôt vrátane ťažkých kovov.

Pre mastnú pokožku je určená micelárna voda Sébium H2O od francúzskej značky Bioderma. Pri čistení ju môžete kombinovať s čistiacim penivým gélom Sébium Mousant od toho istého výrobcu.

Nesiahajte si na tvár špinavými rukami

Pamätajte, že vždy, keď si siahnete na tvár, prenesiete na pokožku nečistoty a baktérie. Tie upchávajú póry, sú príčinou nadmernej tvorby kožného mazu a zápalu. Snažte sa preto ruky udržiavať čisté a dotýkajte sa svojej tváre, len keď to bude nevyhnutné.

Pupienky si rozhodne nekrčte

Ako sa zbaviť akné, ktoré vás z rána zaskočilo pri pohľade do zrkadla? Pravdepodobne vás napadne pupienok vymáčknout, pretože pohľad na začervenaný vred plný hnisu nie je nič príjemné. Napriek tomu to nerobte – neodborným zásahom si môžete privodiť zápal a liečbu výrazne predĺžiť. Nehľadiac na riziko, že vám na tvári zostane jazvička.

Buďte obozretná pri výbere kozmetiky

Ponuka kozmetických produktov, ktoré údajne pomáhajú pri liečbe akné, je neuveriteľne široká. Väčšina mastičiek, gélov, sér a ďalších prípravkov rozličné konzistencie bohužiaľ príliš nefunguje. V horšom prípade dokonca stav pleti zhoršujú. Preto – ako vyskúšate „zaručenou novinku“ – pozorne naštudujte jej zloženie. Úplne nevhodné sú prípravky s obsahom alkoholu. Pleť vysušujú a dráždi, čo je presný opak toho, čo potrebujete.

Začnite žiť zdravšie

Odborníci často poukazujú na fakt, že stav kože odráža celkovú kondíciu organizmu. Ak sa chcete akné zbaviť, pristupujte na liečbu komplexne a eliminujte nezdravé návyky. Začnite u jedálnička, z ktorého vyradíte cukor – známy to spúšťač kožných a mnohých ďalších problémov. Prijímajte ho iba v prirodzenej forme, teda v ovocí a zelenine. Zároveň si strážte optimálny príjem vitamínov a minerálov.

K ďalším nešvárom, ktoré majú negatívny vplyv na zdravie pokožky, patrí nadmerná konzumácia alkoholu a fajčenie.