Ako si zariadiť domov do anglického štýlu. Žite ako na anglickom vidieku

Zariadiť si interiér do podoby, s akou budete spokojní, nie je len tak. Človek si skrátka musí nájsť ten svoj štýl, ktorý mu bude sympatický a v ktorom sa bude cítiť príjemne. Jednou z možností, do akého štýlu zariadiť svoj interiér je anglický štýl. Jedná sa o pôsobivý štýl anglického vidieka, vďaka ktorému si budete pripadať aj vo veľkom meste ako na predmestí nejakej krásnej dediny. Tak idylicky bude váš interiér vyzerať. Otázkou je, čo konkrétne si domov zaobstarať.

Všeobecne je anglický štýl synonymom nežnej romantiky. Nie je to iba o gýčovitých prvkoch, ktoré sú výhradne z dreva. Anglický štýl bývania je synonymom pre nedbalé kúzlo starých dizajnových kúskov, ktoré iba doplnia čierny čaj s mliekom a horiacim krbom pri nohách.

Ako si zariadiť kuchyňu v anglickom štýle

Všetko zariaďovanie začína v kuchyni. Ak by ste si chceli vykúzliť naozaj idylické zázemie, stavte na klasické drevené parkety alebo dubové ošúchané dosky. Tá vykúzli presne tú pravú vidiecku atmosféru. Čo sa týka kuchynskej linky, tá prekvapí jantárovou, aj karamelovou a medovou farbou dreva, ktorá by mala mať ideálne vyrezávané prvky alebo tepané, prípadne keramické úchyty.

Hor sa do obývačky

Pokiaľ by sme sa mali z idylickej kuchyne presunúť do obývacej izby, v tomto prípade vždy vsádzajte na útulnosť. Ideálna je kožená sedačka, ktorú umiestnite doprostred obývacej izby. Steny by mali byť plné tapiet, nábytok všeobecne by mal byť z tmavého dreva. Lampičkám nech nechýbajú textilné tienidlá a zrkadlo – to nech je dominantou vašej obývačky.

To hlavné v obývačke by však mal predstavovať krb. V súčasnej dobe sa jedná o dizajnový prvok, na ktorý nedá veľa ľudí dopustiť. Práve krb je neoddeliteľnou súčasťou anglicky zariadenej domácnosti. Preto ak vám v obývačke bude chýbať, je to veľká chyba. Dnes máte našťastie na výber. Pokiaľ už nemôžete krb inštalovať do vášho príbytku, dostať ich rôzne elektrické alternatívy.