V akom štýle zariadiť drevostavbu?

Výhodou dreva ako stavebného materiálu je jeho úspornosť energie: funguje ako tepelný izolant oveľa lepšie ako murované stavby. A to vám môže pomôcť ušetriť peniaze za energie. Drevostavba, to už dnes nie je len zrub, pri ktorej na prvý pohľad vidíme, že základným stavebným materiálom bolo drevo. Môže ísť o moderné stavenie s vysoko futuristickými prvkami. Aký štýl sa najviac hodí pre drevostavby?

Boho štýl

Boho štýl alebo bohémsky štýl nemá v podstate žiadne pravidlá. Neriadi sa podľa všeobecných odporúčaní, ktoré môžete nájsť v časopisoch o bývaní. Existuje niekoľko prvkov, ktoré ale nesmiete vynechať, keď túžite po boho štýle. Tým základným sú vzory a farby – napríklad na dekoračných vankúšoch. Netradičné motívy sa veľmi často kombinujú s prírodnými prvkami. A vzhľadom na to, že má veľa spoločného so škandinávskym štýlom, v interiéroch sa veľmi často používajú základné prvky oboch.

Škandinávsky štýl

Čistota, jednoduchosť, elegancia a praktickosť – to sú základné vlastnosti bývania v škandinávskom štýle. Typické sú svetlé farby (častá je mentolová farba) v kombinácii s prírodnými motívmi (drevo, kožušiny, ale aj kov).

Industriálny štýl

Tento štýl sa vyznačuje betónovými prvkami, neomietnutými tehlami na stenách a použitím kovu v interiéri. Je to taký neotesaný, hrubý štýl, ktorý pripomína továrenskú halu. Má veľa odporcov, nájde si ale aj svojich priaznivcov. Jeho prednosťou sú veľké okná, a teda dostatok denného svetla. O zjemnenie tohto štýlu sa môžete postarať použitím jemných koberčekov a textílií.

Minimalizmus

Čo najmenšie množstvo nábytku aj dekorácií. Jednoduché tvary, základné farby a designové prvky. To je v kocke minimalizmus. Dôležité je, aby použitý materiál bol kvalitný a nepôsobil lacno. Tento štýl sa skvele hodí do menších miestností, ktoré prevzdušnia a opticky zväčšia.