Ako si zariadiť kúpeľňu?

Zdobenie honosnej, špičkovej kúpeľne je určite tou najkrajšou časťou prestavby. Luxusná kúpeľňa je súkromným útočiskom, kde sa ráno osviežite a večer odpočívate. Mala by vám uľahčiť život a uvoľniť vás. Ako teda postupovať pri jej navrhovaní a aké zvoliť kúpeľňové doplnky, vrátane úchytiek a kovania pre interiérové posuvné dvere?

Výber vhodného nábytku a doplnkov

Nájsť krásne a kvalitné výrobky na internete a objednať si ich tam je jednoduchšie ako inokedy. Zatiaľ čo v minulosti ste si museli najať remeselníka, ktorý prišiel k vám domov, vzal vám miery a strávil mesiace výrobou toaletnej skrinky, voľne stojacej vane a sprchovacieho kúta na mieru, dnes to vďaka dodávateľom zvládnete online na pár kliknutí.

Najlepší online predajcovia kúpeľní však neponúkajú iba kúpeľne na mieru. Ponúkajú vám aj možnosť zakúpiť si luxusné štandardné vybavenie. V neposlednom rade má váš dodávateľ lehoty na inštaláciu, ktoré môžu byť ešte kratšie, ak ste interiérový dizajnér, architekt alebo developer. Možnosť dostať výrobky v priebehu niekoľkých dní môže znamenať veľký rozdiel medzi dodržaním alebo nedodržaním týchto termínov.

Pre väčšie pohodlie sa môžete rozhodnúť pre objednanie kompletnej kúpeľňovej sady, čo vám pomôže ušetriť náklady na dopravu pri objednávaní viacerých kusov od rôznych internetových predajcov. Luxusné kúpeľne sa tak môžu stať realitou aj pre tých, ktorí majú menší rozpočet.

Doprava a inštalácia

Pri hľadaní internetového predajcu na prestavbu luxusnej kúpeľne nezabudnite venovať pozornosť nákladom na dopravu a spôsobom dopravy, ako aj zásadám vrátenia tovaru. V ideálnom prípade hľadajte predajcu, ktorý ponúka dopravu zadarmo, je spoľahlivým partnerom a zaisťuje férové zásady vrátenia tovaru, aby bol zaručený pokoj kupujúceho.

Akonáhle bude vaša luxusná kúpeľňa hotová, budete musieť buď nájsť dobrého inštalatéra na inštaláciu, alebo sa pustiť do inštalácie sami. Keďže sa jedná o špičkový projekt, je pravdepodobne vhodné najať si stavebný tím, ktorý zaistí, že vaša kúpeľňa bude dokončená podľa profesionálnych štandardov.

Záleží však na tom, aké dobré sú vaše kutilské schopnosti. Povedzme, že ste veľmi dobrí v obkladaní a škárovaní, ale čo je to platné, keď chcete do kúpeľne inštalovať robotiku a automatiku? Niektoré veci nechajte skrátka na odborníkoch.