Ako šiel čas u svadobných šiat

Svadobný deň je deň, na ktorý sa teší asi každá žena. Väčšinou ženy najhoršie vyberajú svadobné šaty, ale nie je sa čomu diviť – veď svadobné šaty robia nevestu. V poslednej dobe je však čím ďalej ťažšie vybrať svadobné šaty, pretože sa trendy v tomto svete neustále mení. Poďme si preto povedať, ako šiel čas u svadobných šiat, aké dnes vyberať a prečo. Nezabudneme ani spomenúť to, pre aké typy postavy sú šaty určené.

• korzety ako trend č. 1

Najskôr všetkému vládli korzety. Pamätáte si ešte tie desne gýčovité šaty, ktoré mali korzet okolo pŕs a sukne mala naozaj veľa spodničiek a kruhov, aby šaty boli bohatšie? Presne to sa nosilo pred niekoľkými rokmi. Našťastie tento kúsok už dávno nie je moderné a už ho zoženieme len v malej miere. Väčšinou si ho vyberajú ženy, ktoré nemajú vkus a hlavne dostatok financií – tieto šaty možno aj požičať za naozaj veľmi málo.

• úzke šaty s dlhou vlečkou

Ďalšie trend u svadobných šiat spočíval vo veľmi úzkych šatách, v ktorých nemohla nevesta ani chodiť. Trend bol však hlavne v tom, že šaty mali veľmi dlhú vlečku. Tieto šaty sa držali na prvom mieste obľúbenosti niekoľko sezón, preto možno povedať, že to bol veľa dobrý trend. Dnes už by však do týchto šiat išla len máloktorá nevesta.

• krátke šaty môžu byť aj pre nevesty

Ako šiel čas, tak sa šaty začali skracovať. Zrazu boli štýlové najmä krátke, prípadne krátke asymetrické šaty. Vpredu tak šaty pôsobili krátko, pretože boli len ku kolenám, vzadu však boli o niečo dlhšie. Ak mala žena tematickú svadbu, tak boli populárne aj také šaty, ktoré boli celkovo krátke – teda ku kolenám.

• krátke šaty vyzerajúce ako dlhé

Dnes už však vyššie spomínaným trendom u svadobných šiat odzvonilo. Dnes už sa spája krátke šaty s tými dlhými. Šaty teda vyzerajú ako krátke, napriek tomu majú ešte jednu vrstvu, ktoré je klasicky až po zem. Väčšinou sú tieto šaty krajkované – spodná šaty (tie krátke) sú z bielej, nepriehľadné látky, šaty na nich (tie dlhé) sú z krajkovaného materiálu. Tieto šaty sú najčastejšie určené ženám s dlhými nohami.