Vychytávky do domácnosti, ktoré vám uľahčia každodenný život

Ak sledujete sociálne siete, potom vám iste neunikajú najrôznejšie videá, ktoré sa dnes stávajú veľmi populárne. Sú to videá, ktoré v sebe obnáša hlavne najrôznejšie tipy do domácnosti – jedná sa hlavne o recepty, postupy, manuály, o rôzne návody, ako vytvoriť nejaké skvelé doplnky. Veľakrát narazíme aj na unikátne video, v ktorom sa dozvieme, ako nám bežné veci v našej domácnosti dokonale pomáhajú vyčistiť či zvelebiť náš dom.

Ak na takéto videá zatiaľ nenarážate, prinášame vám to najlepšie, tie najlepšie vychytávky, ktoré vám vo vašej domácnosti stopercentne pomôžu. Prestaňte napríklad pri čistení nečistôt používať nebezpečné chemikálie a radšej siahnite po tom, čo máte vo svojej kredenci.

• soľ nad zlato

Soľ je mocný nástroj. Ako sa hovorí v jednej rozprávke „soľ je nad zlato“. A je to skutočne tak. Soľ pomáha hlavne proti připáleninám. Ak máte napríklad problémy s pripálenín na panvici, potom len stačí na panvicu nasypať soľ, potom toto zalejte horúcou vodou a nechajte chvíľku pôsobiť. Po chvíľke sa vám pripálenina ľahko zotrie.

Mimo to je soľ vynikajúci aj na pripáleniny na žehličke. Ak vás trápia pripáleniny na žehličke, potom len soľ vysypte na nejakú utierku a žehličkou prejdite po soli. Chvíľku takto prechádzajte a potom utierkou zotrite soľ z žehličky. So soľou utrite aj popáleniny.

• citrón ako pomocník nielen proti spáleninám na panvici

Citrón pôsobí rovnako ako soľ na spáleniny na panvici. Funguje je to rovnako – len si citrón položte na spáleniny, chvíľku nechajte pôsobiť, zalejte horúcou vodou a potom citrónom panvicu vytrite. A spáleniny sú fuč.

Citrón je však dobrý aj na vodný kameň v kanvici. Kanvice a vodný kameň vnútri nás väčšinou bohužiaľ sužuje, pretože sa len ťažko vyčistí. Keďže sa z kanvice voda pije, nechceme si do nej dávať chemikálie. Stačí vhodiť len pár koliesok citróna, zaliať vodou a povariť. Vodný kameň bude preč!