Ako správne aplikovať pleťovú masku?

Každú ženu trápia mnohé nedokonalosti pleti. K tým najčastejším problémom pokožky sa radí akné, ďalej taky upchaté póry alebo napríklad čierne bodky. S týmito problémami sa snažíme rôzne bojovať – ​​kupujeme si hydratačné mlieka, micelárny vody, neustále si kupujeme drahé krémy, ktoré by mali úplne zneškodniť naše nedokonalosti. Tiež si často na svoju pleť nanášame pleťové masky. Veľakrát sa čudujeme, prečo masky nezaberajú tak, ako by zaberať mali. Chyba je často v nás – nanášame masku na pleť zle. Poďme si preto povedať, ako masku máme nanášať, aby nám skutočne fungovala tak, ako má.

1) Pleť treba najskôr vyčistiť

Než sa rozhodnete neniesť si na svoju pokožku masku, mali by ste si pleť dôkladne vyčistiť. Žiadna maska ​​nie je účinná, ak je nanášaná na make-up, ktorý pleť pred maskou „chráni“. Najprv si pleť poriadne vyčistite, než masku nanesiete.

Najlepšie svoju pleť vyčistíte tak, že pomocou odličovače odoberiete make-up, ďalej si pleť vyčistíte micelárny vodou či nejakým vyživujúcim olejčekom. Nezabudnite pleť dôkladne umyť a osušiť.

2) Nanášajte štetcom

Aby ste do masky nezaniesli nejakej nečistoty z rúk a aby sa vám maska ​​dostala skutočne „pod kožu“ a do každého kúta tváre, mali by ste ju nanášať pomocou štetca. Ten je skutočne váš priateľ. Štetec sľubuje precíznejšie nanášania, navyše je to skutočne oveľa hygienickejšie, než nanášanie pomocou prstov.

3) Masku nechajte tak dlho, ako je to doporučené na obale

Vždy sa riaďte odporúčaným časom na obale. Nikdy masku nenechávajte dlhšie, nikdy krátko. Každá maska ​​je iná, každá potrebuje svoj čas na pôsobenie. Niektorým stačí päť minút, iné sa musia nechať na tvári aj pol hodiny.

4) Dobre masku umyte

Posledným krokom je správne odstránenie masky. U tekutých masiek si dajte záležať, aby ste ju dobre zmyli. Aj ten najmenší zostatok vám môže spôsobiť akné alebo vám vyčistenú a vyliečenú pleť inak zašpiní.