Už ste boli u Viktoriiných vodopádov?

Cestovanie sa stalo v poslednej dobe skutočne obľúbené. Niet sa čomu čudovať, veď z miesta na miesto sa dneska dostanete úplne ľahko a takmer za babku, pokiaľ teda nechcete cestovať napríklad do Spojených štátov amerických. Avšak či už sa rozhodnete vydať kamkoľvek, urobíte dobre. Najvyššie investované peniaze sú tie, ktoré investujeme do cestovania.

Na svete je veľa miest, ktoré by sme mali vidieť. Mali by sme zhliadnuť celý rad pamiatok, ale taky by sme mali vidieť krásne prírodné miesta, nad ktorými až zrak prechádza. Čo takto vydať sa k Viktóriiným vodopádom?

Miesto, kde sa to Čechy len hemží

O Viktóriiných vodopádoch sa toho ešte donedávna málo vedelo. Predsa len objavené boli až v roku 1855, avšak to, ako vyzerajú, sme si mohli domyslieť až vďaka mape Emila Holuba, ktorá bola vytvorená o ďalších dvadsať rokov neskôr. Vďaka tejto mape sa Česi rozhodli k Viktóriiným vodopádom cestovať, rozhodli sa ich spoznať a vidieť na vlastné oči.

V čase, keď sa Viktóriine vodopády ukázali človeku, sme Čechy v týchto miestach mohli vídať len zriedka. Teraz sa sem vydávajú hlavne Moravania, ktorí bohužiaľ zostávajú len na deň či dva dni. Bohužiaľ počas tak krátkej doby nemôžu vidieť všetko to, čo vodopády ponúkajú.

Krásne i divoké zároveň

Viktóriine vodopády sú známe hlavne svojimi dvoma tvárami. Jedná z tvárí je tá pre turistov, ktorá je ideálnym miestom pre pozorovanie zvierat, pre rybárov alebo pre milovníkov výletných lodí. Tou druhou tvárou je divokosť, ktorou sa vodopády netají. Je tu divoká rieka, na ktoré sa vybláznia hlavne milovníci adrenalínových športov.

Či už sa však vydáte k tej krásnej, nevinné tvári alebo sa rozhodnete pre nemilosrdnou divokú rieku, zažijete niečo, čo si budete pamätať po celý svoj život. Spoznáte Zambezi z rôznych strán, uvidíte to, čo inde na svete len tak vidieť nemožno. Rozhodne tento výlet bude stáť za to!