Ako vyživiť vyčerpanú pleť?

O našu pleť by sme sa mali neustále starať. Predsa len naša pleť je to, čo zaujme na prvý pohľad. Pokiaľ máte pleť problematickú, určite si na ňu neustále patláte isté pleťové masky, neustále ju mastíme a odličujete. Lenže akné, upchaté póry alebo čierne bodky veľmi často vznikajú preto, že je vaša pleť vyčerpaná. Zo všetkého najskôr ju preto vyživí, treba tak predídete ostatným problémom.

Existuje mnoho spôsobov, ako by ste mohli vyživiť vašu pleť. Každá žena odporúča niečo iné, je potrebné vyskúšať všetko, ak ste už neprišli na to, čo vám pleť perfektne vyživí. Predsa len každá pleť je iná, každej sadne niečo úplne iné.

My vám prinášame zopár tipov, ktoré sa osvedčili.

• Peeling

Pleť je taky časť tela, treba o ňu dbať. Aj ona si zaslúži pravidelnú masáž. Mali by ste preto siahnuť po nejakom gélu alebo krému, ktorý si budete pravidelne masírovať do pokožky. Peeling je skvelý pre odstránenie odumretých buniek a pre vyčistenie pleti do hĺbky. Aby ste vybrali skvelý produkt, ktorý dokonale prečistí pokožku, mali by ste siahnuť po produktoch s kávou, cukrom alebo s drvenými orechmi. Taky sú skvelé produkty, v ktorých sú obsiahnuté oleje alebo iné podobné ovocnej zložky.

• Hydratácia

Pleť najlepšie vyživíte tak, že ju hydratujú. Naša pokožka je vysušená najmä v čase leta, kedy jej zabúdame dopriať potrebnú hydratáciu. K najlepším produktom, ktoré by ste nemali chýbať, patrí hlavne kvalitná kozmetika v podobe hydratačných krémov, masiek či sér, ktoré zosvetlí pigmentové škvrny a hlavne obmedzí citlivosť či začervenanie pleti.

• Mezoterapia

Keď už nič nepomáha, vždy pomôže mezoterapia. Jedná sa o ošetrenie na dermatologických či laserových klinikách. Toto ošetrenie v sebe nesie hĺbkovú hydratáciu pleti a vykonáva sa pomocou tenkých ihličiek, špeciálnych mezopistolí alebo kanylek, ktoré však vôbec necítite.