Zažite Hviezdne vojny na vlastnej koži!

V dnešnej dobe snáď každý miluje filmy! Neustále sa do kín ženou nové a nové snímky, ktoré doslova a do písmena milujeme, a to nielen vďaka hviezdnemu obsadeniu, ale hlavne vďaka grafickému spracovaniu, ktoré nám berie dych. Dneska sú filmy skutočne tak premakané, až sa nestačíme čudovať. K tým najlepším snímkam všetkých čias sa rozhodne radí aj diely Hviezdnych vojen. Mnoho ľudí tieto snímky úplne miluje, preto chcú Hviezdne vojny zažiť na vlastnej koži. Každý chce vidieť úkryt známeho Lukea Skywalkera, každý chce vidieť, kde sa príbeh odohrával. Preto sa vydávajú do Írska.

Írsko je pútavé samo o sebe, ale čím ďalej viac cestovateľov sem jazdia hlavne od čias, kedy sa prvýkrát svetu ukázali Hviezdne vojny. Jazdí sa sem hlavne k dvom hornatým ostrovčekom, z ktorých ten väčší nesie názov Skelling Michael a druhý (ten menší z nich) nesie názov Little Skelling.

Prečo sa Hviezdne vojny natáčali práve tu? To pochopíte, až sa sem vydáte!

Keď sa sem vydáte, keď sa vydáte k týmto dvom hornatým ostrovčekom, už vám bude jasné, prečo si filmári zvolili práve túto lokáciu. Ostrovčeky, ktoré sú zapísané na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, sú známe svojou krásou i svoju divokosťou.

Okrem úchvatné a doslova dych berúce prírody sa tu ukrývajú aj pozostatky kresťanského kláštora s kamennými domčekmi, ktoré pripomínajú včelie úle.

Milovníci ságy Hviezdnych vojen spoznajú (aj cez veľkú rad efektov vo filme) miesta, ktorá bola útočiskom, i miesta, kde sa viedli jednotlivé dialógy medzi jednotlivými hercami.

Nemáte radi hromady turistov? Vydajte sa práve sem!

Aj keď možno nie ste veľkým milovníkom Hviezdnych vojen, mali by ste sa sem vydať už len preto, že to tu neoplýva turistov. Jazdia sem veľa ľudí, ale že by sa jednalo o masový turizmus – to sa povedať nedá. Síce záujem po odvysielaní aktuálneho dielu nazvaného „Posledný z Jediov“ síce vzrástol, ale stále tu nestretnete toľko ľudí ako napríklad v Taliansku počas letných horúcich mesiacov.