Nebezpečenstvo parazitov v hotelových izbách

Už sa vám stalo, že ste sa po dlhom trmácania konečne dostali do vytúženého hotelovej izby, kde klimatizácia príjemné chladí, čaká vás sprcha a na prvý pohľad všetko vyzerá veľmi čisto a uprataná, ale na koniec to tak nie je? Aj tak totiž opak môže byť pravdou. Mnoho hotelových izieb skrýva nebezpečenstvo, ktorá hneď na prvý pohľad nie sú vždy viditeľná. Nebezpečenstvo, ktoré číhajú v hotelových izbách, sú podľa nových výskumov amerických lekárov novým fenoménom. Prirovnávajú v ňom hotelové izby asi s trochou nadsadenia priamo k liahni rôznych choroboplodných zárodkov. Preto by si všetci hostia tu mali dávať predovšetkým veľký pozor najmä na kúpeľne a WC. V týchto miestach sa totiž veľmi často objavujú baktérie, ktoré sú škodlivé a môžu u ľudí vyvolať aj závažné ochorenia.

Skontrolujte okrem kúpeľne i lôžkoviny

Nebezpečenstvo nepredstavujú len kúpeľne, ale aj vypínače, televízne ovládače alebo telefóny na izbe. Síce tieto zariadenia na prvý pohľad vyzerajú čisto, ale napríklad pod mikroskopom je na nich veľké množstvo baktérií. Nielen po návšteve toalety, ale aj po manipulácii s týmito predmetmi je nutné si umývať ruky. Ďalšie ťažkosti sebou nesie posteľ a prehoz. Túto časť lôžkovín totiž personál v niektorých krajinách a hoteloch príliš často nevymieňa. Radšej ho zložte a uložte z dosahu svojich osobných vecí. Skontrolujte prestieradlá, deky i vankúše. Nezdajú Ak sa vám čisté, požiadajte personál o výmenu. Zapátrajte po známkach prítomnosti nepríjemných ploštíc. Tento malý parazit sa asi najčastejšie zdržiava v posteliach a sedacích súpravách. Menšie plochý hmyz je tmavo hnedej farby. Objavíte tmavo čiernohnedé bodky a škvrny od krvi priamo na plachte, matrac, na stenách u vypínačov, obloženie a u obrazov. Pri objavení ploštíc, ihneď žiadajte o zmenu izby a kontaktujte delegáta.

Pohybujte sa len v prezuvkách a chladenia používajte s mierou

Koberce sú živnou pôdou pre mnoho baktérií, plesní a rôznych alergénov. Nikdy nechoďte bosí, ale vždy majte prezuvky. Klimatizácia síce na pobyt v teplých krajinách vždy úplne neodmysliteľne patrí a je príjemnou súčasťou hotelovej izby. Uľavuje nášmu organizmu a znižuje výskyt baktérií, plesní aj hmyzu na izbe, ale len v prípade, že je zariadenie dobre udržiavané. Inak sa naopak klimatizácia stáva zdrojom infekčných chorôb. Častý prechod z tepla do chladu nášmu organizmu príliš nesvedčí. Udržujte v izbe v rozmedzí 21 až 25 ° C a klimatizovaný izba tiež pravidelne vetrajte. Inak klimatizácie vysúša pokožku a sliznice. Ak je to možné, aspoň na noc ju vypínajte.