Akú vaňu kúpiť do priestrannej kúpeľne?

Ak si zariaďujete nový dom alebo byt, mali by ste dbať hlavne na modernosť. Predsa len moderné bývanie vám bude každý sused závidieť a aj vy budete na svoje bývanie úplne pyšní. Avšak je nutné podotknúť, že nie každý vie, ako vlastne také moderné bývanie vyzerá. Poďme sa treba zaoberať kúpeľňou, v ktorej by podľa aktuálnych módnych trendov mala byť hlavne vaňa. Ak máte priestrannú kúpeľňu, možno neviete, akú vaňu voliť. Prinášame vám preto tip!

Van je dneska naozaj veľa a vybrať si tú svoju vyvolenú – to nie je len tak jednoduché. Vaňa by mala samozrejme ladiť do miestnosti. Aby bola kúpeľňa moderná, mohla by byť zariadené do biela – vaňu tak kúpte len bielu. Čo sa týka tvaru a toho, kam vaňu máte dať, prinášame vám pár tipov na také vane, ktoré z vašej priestrannej kúpeľne vytvorí perfektné, moderné kúpeľňu.

• vaňa na nožičkách

Iste poznáte vane, ktoré majú krásne, väčšinou zlatej alebo striebornej či čiernej nožičky. Zvyčajne je nájdeme napríklad v mnohých luxusných hoteloch a ich apartmánoch. A práve také vane sú dokonalé do priestranných kúpeľní. Nedávajte je však k oknu alebo niekam do rohu miestnosti. Tým zanevriete nad ich modernosťou. Radšej ich dajte do priestoru – napríklad doprostred miestnosti.

• vaňa so sprchou

Ak máte len jednu kúpeľňu a chceli by ste do nej dať nielen vaňu, ale taky aj sprchu, kúpte si krásnu vaňu so sprchou. Väčšinou sú tieto vane umiestňované priamo k stene s tým, že vaňa je z rovnakých kachličiek, akými sú obklopené múru kúpeľne. K vani sú potom primontovaná posuvné, priehľadná (alebo dymová) dvierka, ktorá bráni pri sprchovaní tomu, aby voda utekala von.

• asymetrická vaňa

Krásne sú taky také vane, ktoré nemajú klasický tvar, sú teda takzvane asymetrické. Tie sa taky dávajú do miestnosti voľne – nikdy k stene, vždy do priestoru. Nemajú nožičky, sú však zaujímavého tvaru. Väčšinou sú iba biele a majú zaujímavý nerezový kohútik.