Pletená móda na scénu!

Móda sa veľmi rada špára v minulosti. Je to naozaj akýsi koníček. V každej sezóne niečo vyšťourá a prinesie na pulty obchodov. Napríklad na jar sme boli obklopení džínsovými bundami, v lete sa nám opäť ukázali džínsové sukne so zapínaním vpredu uprostred, jeseň sa niesol v znamení zvonových rukávov a v zime nás tento rok nadchnú pletené veci. Pletená móda sa totiž opäť dostane do kurzu v podobe, v akej ju snáď ešte nepoznáte.

Pod pletenou módou sa nám vybaví hlavne svetre. Tých je zrazu na pultoch obchodov skutočne habadej. Vyberať si môžete nielen zo širokej ponuky kardiganov, ale tiež si môžete vyberať z úplne fantastické kolekcie svetrov s rolákom (rolák je mimochodom taky akýsi comeback, ktorý žne jeden veľký úspech za druhým).

Avšak pletená zima sa ponesie najmä v duchu šiat.

Nie na plesy, ale na bežné nosenie!

Pletené šaty budú aktuálne veľkým trendom. Nemusí to byť samozrejme teplé upnuté šaty, ale môžu to byť voľné šatky, ktoré vyzerajú ako veľký sveter. Práve to sa tento rok dostane na pulty obchodov počas zimy a práve preto tento rok budeme hrešiť.

Možno si hovoríte, že si také pletené šaty vezmete na ples, ale tu pozor – pletené šaty sú síce moderné a úplne ovládnu módny svet, ale na ples sa skutočne nehodia. Vždy si ich kombinujte s obľúbenými pančuchami rôznych farieb a obliekajte si ich len pre bežné nosenie, nie na takú veľkolepú udalosť, ako je práve nejaký ples.

Pletená móda nezahŕňa len šaty!

Samozrejme pod slovným spojením „pletená móda“ si nepredstavujte len pletené šaty, ale taky šály a čiapky. Tento rok budú skutočne viesť hlavne také čiapky, ktoré budú z vlny, teda budú také veľa objemné. Bambulka u nich je samozrejmosťou. Čiapky, ktoré sú tenké a majú takzvaný „králičie bobek“ si schovajte napríklad až na skoré jar.

Tak to rovnako bude u šál. Mohutné šály síce neschovávajte, ale k nim si kúpte hrubé, pletené šály, ktoré vám kľudne môže ušiť aj vaša babička.