Babské rady, ako zatočiť so zápalom spojiviek

Choroby očí by sa nemali podceňovať. Oči sú jednou z najdôležitejších častí tela. Vďaka nim dokážeme vnímať svet taký, aký v skutočnosti je. Viete si predstaviť, aké by to bolo, keby ste boli slepí? Nepodceňujte choroby očí, aj dlhodobé začervenanie môže byť signálom niečoho závažného. Ak však s očnými problémami nechcete zamieriť k doktorovi, pretože je vám jasné, že vám predpíše antibiotiká alebo antibiotické masti, odporúčame vyskúšať babské rady, ktoré vo väčšine prípadov pomáhajú. 

Na internete sa dočítate o mnohých babských radách. Väčšinou sa však zhodujú, a to v harmančeka lekárskom. Túto bylinku však na liečbu očí nepoužívajte, pretože môžu vyvolať alergickú reakciu, čo oku ešte priťaží. Radšej vyskúšajte nižšie osvedčené babské rady, ktoré vám uľaví od problémov vašich očí. 

Borová voda je zaručený liek 

Pokiaľ do svojho oka nechcete kvapkať masti s obsahom antibiotík, odporúčame siahnuť po borovicové vode. Tú dnes kúpite v lekárňach do stokorunáky. Stačí, keď si s bórovou vodou budete vyplachovať oči. Z očí by sa mali dostať všetky škodliviny a zdroje choroby. 

Svetlík lekársky na zápal spojiviek 

Ak ste milovníkom byliniek a na bylinky nedáte dopustiť, odporúčame siahnuť po svetlíka lekárskom, z ktorého si urobíte na oko obklady. Tiež si môžete svetlíkom lekárskym vyplachovať oči. Svetlík lekársky pomáha nielen pri zápale spojiviek, ale tiež pomáha pri iných problémoch očí. Zamedzuje hnisanie očí a tiež zabraňuje veľkému slzenie očí. 

Mlieko vyťahuje zápaly 

Málokto vie, že oku môže uľaviť aj mlieko, ktoré dáte poriadne vychladiť. Potom v ňom namočíte vatový tampón a priložíte na oko. Mlieko vyťahuje zápaly z okna a uľavuje od bolesti. Myslite však na to, nech je mlieko skutočne studené. 

Vatový tampón nasiaknutý mliekom prikladajte na viečko a nechajte mlieko vsiaknuť sa do oka.