Bambus ako materiál: jeho prednosti

Obzeráte sa po materiáli, ktorý je vyrobený z prírodného zdroja a je obľúbený nielen pre svoju vysokú savosť, ale aj pre svoje hypoalergénne vlastnosti? Poďte sa s nami pozrieť na dôvody, prečo sa nechať uniesť bambusovým vláknom. Býva súčasťou napríklad luxusných osušiek alebo luxusných uterákov.

Materiál budúcnosti

O bambuse sa často hovorí, že sa jedná o materiál budúcnosti. V mnohých ohľadoch už dnes nahrádza umelo tvorený plast, ktorého výroba zaťažuje našu planétu. Bambus je naopak úplne ekologický obnoviteľný materiál, ktorý prispieva k trvalo udržateľnému rozvoju. Pestovanie bambusu navyše prospieva aj krajine, pretože rastlina má veľmi hustú sieť koreňov. Už len tým, že bambus v danej lokalite rastie, zabraňuje erózii pôdy. Navyše sa podieľa na produkcii kyslíka a pohlcuje oxid uhličitý.

Skvelé termoregulačné vlastnosti

Bambus je ďalej cenený pre svoje výborné termoregulačné vlastnosti. Ide o veľmi zaujímavé vlákno. Prírodné vlastnosti zaisťujú, že je počas horúceho počasia o dva až tri stupne chladnejšie ako bavlna. Naopak je to pri chladnom počasí. Skutočne pôsobivé, že? Vlastne sa jedná o úplne prírodný materiál, ktorý má vlastnosti podobné funkčným syntetickým vláknam.

Absorbuje vlhkosť

Ešte jedna významná vlastnosť, ktorú má bambus oproti bavlne, rozhodne stojí za zmienku. Už ste počuli o absorpčných vlastnostiach bambusu? Táto tkanina totiž dokáže pojať oveľa viac vlhkosti ako klasická bavlna. Aj preto sa bambus používa na výrobu osušiek, županov a uterákov. Jeho skvelé sacie vlastnosti si tak môžete vyskúšať na vlastnej koži.

Pre alergikov ako stvorených

Vlákno z bambusu je vhodné aj pre alergikov. Materiál zaisťuje dobré prúdenie vzduchu, takže napríklad pri použití na oblečení sú zaznamenané výborné výsledky v odvádzaní vlhkosti od tela. Bambus tiež eliminuje výskyt baktérií v textile. Znižuje tak možnosť výskytu nepríjemných kožných ochorení. Bambus je hypoalergénny, a to úplne prirodzene.

Bambus je materiál, ktorý si skutočne obľúbite. Je príjemný na dotyk, nekrčí sa a nežmolkuje.