Blíži sa narodeniny priateľky? Urobte jej radosť prsteňom za miliardu a pol

Darovať niečo priateľku k narodeninám, to je niekedy naozaj oriešok. Nikdy nepovie, čo by si predstavovala, čo by chcela, a tak dlho Bada nad tým, čo jej vlastne zaobstarať, až príde deň D a vy nemáte nič. Od nepamäti platí, že ženy milujú najmä šperky, a to drahé šperky, ktorými sa môžu chváliť široko ďaleko. K takým patrí napríklad prstene.

Pokiaľ chcete svoju priateľku, partnerku alebo manželku naozaj prekvapiť, čo jej kúpiť prsteň, ktorý je označovaný za najdrahší prsteň sveta? Vyjde na zhruba jednu a pol miliardy, to nie je taká hrôza alebo áno?

Ak by ste kúpili taký darček, uctili by ste tým aj samotnú Kleopatru alebo známu zberateľka diamantov Elizabeth Taylor, ktorú môžete poznať ako už bohužiaľ zosnulú herečku.

Prsteň z jedného vzácneho kusu vybrúseného kameňa

Prsteň nie je nijako zvláštne alebo príliš originálne, je to skôr jednoduchosť sama. Jedná sa v skutočnosti o vybrúsený kus vzácneho 150tikarátového kameňa, ktorého cena dosahuje konkrétne 1,4 miliárd korún. Za týmto unikátnym luxusným kúskom stojí šperkári z firmy Shawish, ktorí použili najmodernejšej laserovej technológie. Na jednom jedinom prsteňa sa pracovalo rok, ale výsledok rozhodne stojí za to.

Aj keď práce trvali naozaj jeden dlhý rok, bol vytvorený prsteň, ktorý nesie označenie „najdrahší prsteň planéty“.

Predčil aj prsteň z dielne Chopard

Keďže prsteň vyzerá tak, ako vyzerá, a stojí toľko, koľko stojí, jedná sa o naozaj najdrahšie prsteň na svete. Predčil dokonca aj prsteň so vzácnym modrým diamantom, o ktorý sa postarali šperkári z Chopard. Mal deväť karátov a jeho cena však bola v porovnaní s týmto unikátnym prsteňom sotva pätinová.

Síce stojí prsteň naozaj poriadny balík peňazí, na druhú stranu mať vo svojej zbierke taký skvost, to by bol však pocit! Ktorá žena by ho nechcela vlastniť!