Tip na jednoduché oživenie interiéru

Každá domácnosť občas potrebuje trošku oživiť. Niekedy stačí nový pekný vankúš, inokedy je aj výmena sedačky málo. V zásade však platí, že menej býva viac a práve v tomto duchu sa bude niesť aj náš nasledujúci tip. Veľké veci sa totiž dajú vykúzliť aj s (ne)obyčajnou záclonou či závesom.

Hra svetla

Cítite, že vašej domácnosti by prospela zmena? Možno to bude chcieť trochu zjemniť atmosféru. Ak chcete dosiahnuť elegantný efekt s nádychom romantiky, pekné priesvitné záclony budú bohato stačiť. Pokiaľ preferujete absolútnu kontrolu nad úrovňou svetla v izbe, vyberte si závesy; a nepodceňujte výber látky na závesy. Práve materiál veľmi ovplyvní to, ako bude záves vyzerať. S priveľmi ťažkými závesmi pravdepodobne nedocielite ostrý vzhľad, na druhej strane veľmi ľahké a vzdušné závesy sa budú chovať ako živé striebro.

Výber farby materiálu

Ujasnite si, či závesy alebo záclony majú byť doplnkom alebo opticky ťažiskovým bodom v miestnosti. Pri výbere berte do úvahy priestor celého okna, aj s jeho najbližším okolím. Bude záclona či záves pasovať vzhľadom k veľkosti okna? Nebude krátky/krátka alebo naopak, príliš dlhý/dlhá? Nezabúdajte ani na vzory či farbu textílie. Záclona či záves by mala ladiť s farbou a charakterom celej miestnosti, vrátane jej doplnkov, teda nábytku (stoličky, stôl, skrine, skrinky), kobercov či podlahy. V prípade, že je interiér farebne jednoliaty, trochu odvážnejšej a kontrastnej farby by mu nemuselo uškodiť.

oživenie interiéru

TIP na záver

Ak sa rozhodnete pre novú záclonu, iste budete chcieť, aby vám vydržala čo najdlhšie. Dosiahnuť tento cieľ vám pomôže praktická vecička – vrecko na pranie záclon. Spolu so záclonami si ho môžete kúpiť v dobrých a overených e-shopoch, ktoré predávajú bytový textil a interiérové doplnky. Za minimum peňazí získate pokoj a dobrý pocit z toho, že sa záclony pri praní nepoškodia.