Bylinky, ktoré vedia nielen navodiť spánok

Trápi vás nespavosť? Nespavosť môže byť dôvodom mnohých zdravotných problémov, ktoré začínajú prachobyčajnou podráždenosťou a nervozitou. Keďže má nespavosť aj vplyv na pracovnú výkonnosť, ľudia sa často pýtajú, ako tento problém čo najrýchlejšie zahnať. Aby sa to podarilo, odporúčame namiesto farmaceutických liekov plných chémie staviť na bylinky, ktoré sú efektívnymi pomocníkmi na spanie. Navyše vie nielen navodiť spánok.

O bylinkách sa už od nepamäti vie, že zaháňa celú kopu zdravotných neduhov. K tým sa radia bolesti brucha, žalúdka, ďalej taktiež bolesti hlavy alebo práve nespavosť. Poďme si odtajniť bylinky, ktoré uľavujú od spomínanej nespavosti. A zároveň si tiež prezraďme, čo ďalšie je v ich moci.

Medovka aj na migrény alebo na vysoký tlak

Medovka je pravdepodobne tým najznámejším bojovníkom proti nespavosti. Jedná sa o bylinku veľmi príjemne voňajúcu a veľmi sa podobajúcu taktiež známej mäte. Okrem toho, že vie navodiť pokojný spánok, vie tiež upokojiť pocuchané nervy a bojuje okrem iného aj proti vysokému krvnému tlaku. Čo ocenia predovšetkým ženy, tak je fakt, že bojuje proti migrénam, ktoré sa najčastejšie dostavujú v období menštruácie.

Ľubovník tiež proti bolestiam chrbtice

Poznáte bylinku menom ľubovník bodkovaný? Ide o bylinku taktiež bojujúcu proti nespavosti. V jej moci je okrem iného aj bojovať proti úzkostiam a depresiám, taktiež sa využíva aj pri liečbe nervových alebo neurologických ochorení. Vie zahnať aj bolesti chrbtice, čo postihuje nielen ľudí majúcich sedavé zamestnanie, okrem toho uľavuje od príznakov menopauzy alebo pri prejavoch takzvaného predmenštruačného syndrómu.

Levanduľa aj proti podráždenosti

Levanduľa vie nielen navodiť pokojný spánok, pretože upokojuje, ale taktiež nás zbaví podráždenosti, ktorá vznikla práve kvôli spomínanému nevyspaniu. Navyše je to veľmi príjemná aromatická bylinka, ktorá počas krátkej chvíle prevonia celý byt.