Madeira krásna a dych berúci. Vydajte sa na niektorú z menej známych chodníkov

Pomaly, ale iste nám končí obdobie, kedy sme mohli cestovať iba prstom po mape. Pokiaľ už teraz premýšľate nad tým, kam sa vydáte na dovolenku, ponúka sa napríklad Madeira – destinácia obľúbená nielen medzi aktívnymi turistami, ktorí najradšej trávia svoj voľný čas tým, že zdolávajú niektorý z ponúkaných chodníkov. Pokiaľ však bude vaším cieľom práve niektorý zo chodníkov, ktorý sa prelína destináciou, prinášame vám zoznam tých menej známych, kde sa s veľkým množstvom turistov takmer nestretnete.

Jednoduchý chodník Levada Pedregal

Ak nepatríte k najzdatnejším turistom, napriek tomu chcete svoju dovolenku prežiť aktívne, vydajte sa na chodník Levada Pedregal, ktorý je dlhý necelých jedenásť kilometrov. Ide o veľmi ľahký okruh, ktorý sa tiahne po juhozápadnej časti Madeitry. Najmä druhá polovica okruhu vás úplne nadchne, a to vďaka svojim nádherným vyhliadkam, ktoré sa týčia nad neskutočnými útesmi, ktoré strmo padajú do oceánu.

Čo vás poteší, tak to, že ani na jednej vyhliadke nestretnete mnoho turistov. Aj keď hovoríme o jednom z najkrajších chodníkov, ľudia ju príliš nevyhľadávajú.

Levada dos Tornos

Ak chcete spoznať jednu z najdôležitejších levád na Madeire, kde sa doslova transportuje voda z vlhkej časti do tej najsuchšej južnej, vydajte sa po Levada dos Tornos. Ide o trinásťkilometrový okruh, ktorý sa začína v Lombo do Urzal a končí v drobnej dedinke Faja do Penedo.

So sebou si nemusíte brať ani opaľovací krém, pretože sa väčšina trasy nachádza v tieni. Aj napriek tomu ponúka naozaj neopísateľné vyhliadky. Obklopovať vás bude po celý dlhý chodník bujná zelená vegetácia.

Lagoa do Vento

Chcete objavovať levady? Najobľúbenejšou oblasťou je Rabacal, ktorú vedie chodník Lagoa do Vento. Jedná sa o trasu dlhú sedem kilometrov, ktorou vám bude sťažovať mierne prevýšenie.