Častý sex prináša samé výhody. Aké?

Či chcete alebo nie, sex je dôležitou súčasťou života človeka. Veď práve vďaka nemu sa rozmnožujeme! Sex ale nemá len praktickú funkciu, je aj o intimite a potešení. Pokiaľ však nemáte stáleho sexuálneho partnera, je potrebné chrániť sa prostredníctvom prezervatívov. Prevádzkovanie bezpečného sexu potom môže pri pravidelnosti (raz až dvakrát týždenne) viesť k rôznym zdravotným prínosom.

Lepší spánok

Ak túžite po lepšom spánku, môžete siahnuť po najrôznejších prostriedkoch, ako sú lieky na spanie alebo oveľa modernejšie CBD kapsule. Tie sa navyše môžu pochváliť tým, že nemajú žiadne vedľajšie účinky. Ak však hľadáte čo najprirodzenejšiu metódu na dosiahnutie zdravého spánku, potom zvážte práve pravidelný sex. Pri sexe totiž telo uvoľňuje oxytocín a endorfíny. Kombinácia oboch má upokojujúce účinky.

Lepší imunitný systém

Ukázalo sa, že ľudia, ktorí žijú aktívnym sexuálnym životom, majú viac IgA protilátok. Tie sú dôležité, pretože dokážu naše telo chrániť pred negatívnymi vplyvmi, ako sú baktérie alebo vírusy. A tým samozrejme dochádza k posilneniu nášho imunitného systému.

Proti inkontinencii u žien

Ženská panvová oblasť býva namáhaná najmä pri tehotenstve. Aj keď nie každá žena sa stane matkou, ukazuje sa, že každá tretia trpí inkontinenciou. Tento problém je spôsobený povolením panvového dna. Existujú na to cviky, vďaka ktorým môžete panvové dno posilniť. Avšak úplne najúčinnejším cvičením je sex. Pokiaľ navyše dôjde k orgazmu, dochádza k sťahom svalstva v tejto oblasti – a tým sa svaly ešte viac precvičujú.

Zníženie krvného tlaku

Prebehlo množstvo štúdií na tému, ako súvisí sex s nižším krvným tlakom. Hoci štúdie presne nehovoria, prečo to tak je, výsledok hovorí sám za seba: sexuálne aktívni jedinci nemávajú problémy s vysokým krvným tlakom. Pohlavný styk vraj znižuje systolický krvný tlak a celkovo tak vedie k lepšiemu kardiovaskulárnemu zdraviu.